Alexa

Rektör Aydın; Üniversitemiz teknoloji üretebilir hale geldi

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise, Kastamonu Üniversitesinin fakültelerde ve yüksekokullarda açılan yeni bölümlerle büyümeye devam ettiğini belirtti.

Rektör Aydın; Üniversitemiz teknoloji üretebilir hale geldi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'unda katıldığı Kastamonu Üniversitesi tarafından Kuzeykent miting alanında düzenlenen 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreninde Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın yaptığı konuşmada Kastamonu'nun teknoloji üretebilir duruma geldiğini söyledi.

Kastamonu Üniversitesinde 2017 yılı itibariyle toplam 27 bin 265 öğrencinin tahsil gördüğünü ifade eden Rektör Aydın, “2017 yılı itibariyle üniversitemizde 40 ülkeden toplam bin 514 milletlerarası talebemiz mevcuttur. Bugün itibari ile 8 patenti, bir teknoloji tasarımı tescil edilmiş olan üniversitemiz teknoloji üretebilir hale de gelmiştir” diye konuştu.

Kastamonu Üniversitesinden 5 bin 753 öğrencinin mezun olduğunu söyleyen Rektör Aydın, “Sevgili gençler; hayatınızın bu önemli dönüm noktasında sizleri en kalbi hislerle kucaklıyor, gelecek günlerin size başarı, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyor; gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE