Alexa

SAMSUN, TARİH KOKACAK!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Saathane'de olduğu gibi Samsun'un gizli kalmış tarihini gün yüzüne çıkartacağız. Samsun tarih kokacak" dedi

SAMSUN, TARİH KOKACAK!

Samsun Vakıflar Bölge Müdür Vekili Ceyhan Şen ve bir grup Vakıflar Müdürlüğü çalışanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i ziyarette bulundu.

Çocuklarımıza, gençlerimize vakıflarımızı tanıtmak ve onlara vakıf şuuru ve tarih bilincini aşılamak gerektiğini belirten Mustafa Demir, 6-12 Mayıs Vakıf Haftası'nı da kutlayarak, "Vakıflarımıza sahip çıkarak tüm bu eserleri gelecek kuşaklara aktarmak zorundayız. Bunu yapmayı temel görevlerimizden kabul ediyoruz. 

SAATHANE PROJESİ

Samsun'un birçok noktasında keşfedilmeyen tarihi zenginliklerin bulunduğunu ifade eden Başkan Demir, "Valiliğimiz ve Vakıflar Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürütülen Saathane Turizm Ticaret Merkezi Projesi'ni bu nedenle çok önemsiyoruz. En kısa zamanda tamamlayacağımız bu proje ile Osmanlı döneminin en eski ve en önemli ticaret ve yaşam merkezini tüm ihtişamıyla gün yüzüne çıkartacağız. Bu proje bu alanda yapacağımız diğer projelere örnek olacak ve Samsun, buram buram tarih kokacak" dedi.

SAMSUN'UN TARİHİ BURADA:

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları yürütülen Saathane Projesi tamamlandığında Taşhan, saat kulesi, cami, medrese, hamam gibi kentin tarihine ışık tutan eski yapılan yeniden ihtişamlı görünümlerine kavuşacak.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE