Şehir Hatları vapurları, güvenlik nedeniyle Heybeliada’ya uğramıyor

Heybeliada’da çıkan yangına, İBBİ İtfaiyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri karadan ve havadan müdahale etti.

Güncel 21.08.2021, 22:22
Şehir Hatları vapurları, güvenlik nedeniyle Heybeliada’ya uğramıyor

Heybeliada’da Rüzgar nedeniyle büyüyen yangının yerleşim bölgesine ulaşmaması için yoğun bir çaba sarf edildi. Kontrol altına alınan alevler için soğutma çalışmalarına başlandı. Adalar seferi yapan Şehir Hatları vapurları, güvenlik nedeniyle Heybeliada’ya uğramıyor.

Kuvvetli Poyraz nedeniyle büyüyen yangını kontrol altına almak için yoğun bir çaba sarf edildi. 

Orman Bölge Müdürlüğü  alevlere 3 helikopter 1 uçakla havadan, 6 arazöz ile karadan müdahalesini sürdürdü.Söndürme çalışmalarına vatandaşlar da destek verdi. Emniyet ve İtfaiye ekipleri, yangının çıkış sebebi nedeniyle soruşturma başlattı. Adalar seferi yapan Şehir Hatları vapurları da güvenlik nedeniyle Heybeliada’ya uğramıyor.

İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, yangının 3 farklı yerde başladığını, hızlı müdahale ile 2 bölgedeki alevlerin kontrol altına alındığını belirterek, “Zannediyorum kısa süre içerisinde kontrol altına alınacak ve soğutma çalışmalarına geçilecek. Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle yangının yerleşim alanlarına ulaşmaması için müdahalemiz devam ediyor. Mevcut duruma göre bir risk görünmüyor” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)