Alexa

Şehit çocuklarına Opera etkinliği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi ve tüm Şubelerinden; "Atatürk, annesi ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan tarihteki onurlu yerlerini çoktan almıştır."dendi.

Şehit çocuklarına Opera etkinliği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi tarafından yapılan yazılı basın açıklaması şöyle:

Bir televizyon programında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve ömrünü Türk uygarlık tarihini araştırarak, Türk kadınlarının haklarını savunarak geçirmiş; bu konularda ülkemizi UNESCO’da temsil etmiş değerli bilim insanı Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunuldu.

Atatürk’ü karalamaya niyet ederek onun Türk ulusunun yüreğindeki ve kafasındaki yerini sarsacağını sananlar yanılıyorlar. Atatürk, annesi ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan tarihteki onurlu yerlerini çoktan almıştır.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu, sahibi ve bekçisiyiz.  Atatürk’e ve onun düşüncelerini savunanlara dil uzatmak anlamına gelen bu olayı, bu olayın gerçekleşmesine ortam yaratanları şiddetle kınıyor; işledikleri suçun karşılığı olan cezayı çekmeleri için sorumluların gerekeni yapmasını istiyoruz.

Atatürk, annesi ve Afet İnan kendini bilmez kişilerin alçakça ve dayanaksız iftiralarıyla değerlerinden hiçbir şey yitirmeyecek ama bu kişiler halkın vicdanında sonsuza kadar mahkûm olacaktır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 14:32
YORUM EKLE