Alexa

Sevgililer Günü’nde; Beklenti Yüksek...

Araştırmalara göre, katılımcıların büyük bir kısmının hediye beklentisinin yüksek, hediye almak için ayırdıkları bütçenin ise sınırlı...

Sevgililer Günü’nde; Beklenti Yüksek...

Araştırma kapsamında katılımcılara, “Sevgililer Günü hediyesi için ne kadar bütçe ayırdınız?” diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 26’sı “Hediye almayacağım” yanıtını verirken, ankete katılanların üçte ikisinin ise hediye beklentisi içinde olduğu sonucuna ulaşıldı.


Sevgililerine hediye alacaklarını belirtenlerin oranı yüzde 74.

Araştırma kapsamında katılımcılar “Sevgililer Günü hediyesi için ne kadar bütçe ayırdınız?“ diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 26’sı “Hediye almayacağım” yanıtını verirken hediye alacaklarını belirten kişiler içinde bütçesi 50-100 TL olanların oranı yüzde 25, 100-300 TL olanların oranı yüzde 31, 300-500 TL olanların oranı yüzde 8 iken 500 TL ve üstü olanların oranı yüzde 10 oldu..

Katılımcıların üçte ikisi hediye beklentisi içinde

Araştırma kapsamında katılımcılara “Sevgililer Günü’nde size verilecek hediyeden beklentiniz nedir?’ diye sorulduğunda, katılımcıların yüzde 33’ü “Hediye beklentim yok” yanıtını verdi. “Önemli olan hatırlanmak, küçük şeylerle mutlu olurum” diyenlerin oranı yüzde 58 olurken “Özel ve gösterişli bir hediye almak isterim” diyenlerin oranı ise sadece yüzde 10 ile sınırlı kaldı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE