Alexa
banner314

Sivas Ülkü Ocağı Başkanı Kalkan'dan "Oğuz Bulut" Açıklaması

Sivas eski Ülkü Ocakları Başkanı olarak adı geçen Oğuz Bulut ile ilgili haberlerin ardı ardına gelmesinden sonra konuyla ilgili Ülkü Ocakları Sivas İl Başkanı Rıfat KALKAN tarafından da açıklama geldi.

Sivas Ülkü Ocağı Başkanı Kalkan'dan "Oğuz Bulut" Açıklaması

Sivas eski Ülkü Ocakları Başkanı olarak adı geçen Oğuz Bulut 'un cinsel istismarda bulunurken yakalandığı ve görüntülerinin Youtube'da yayınlandığı haberleri ardı ardına gelmesinden sonra konuyla ilgili Ülkü Ocakları Sivas İl Başkanı Rıfat KALKAN'dan açıklama geldi.


Sivas Ülkü Ocağı İl Başkanı Rıfat Kalkan'ın Açıklaması şöyle:

20 Ağustos tarihinde internet ortamında görüntüleri yayınlanan oğuz bulut isimli şahsın Ülkü Ocakları ile uzaktan yakından herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Kendini mafya babası olarak tanımlayan sedat peker isimli şahsın ve muhalif sürecin başında bulunan sinan oganın bir dönem yanında olduğu açıkça bilinen oğuz bulutun Sivas Ülkü Ocakları ile anılması bizi derinden üzmüştür. 

Sivas Ülkü Ocakları tarihin bize bıraktığı mirasların savunucusu, Türk örf ve adetlerinin uygulandığı yegane bir kuruluştur. Yiğitler diyarı Sivaslı hemşehrilerim emin olsunlar ki bu müptezel şahsın aramızda olması mümkün değildir bunun böyle bilinmesi gerekmektedir. Yaşanan bu iğrenç ve kabul görülmesi mümkün olmayan olay dolayısıyla; fikri hür, İmanı demir gençleri yetiştirmek için binlerce proje geliştiren ve hayata geçiren Ocağımızı yıpratmaya çalışmak, en hafif tabiri ile Alçaklık ve Şerefsizliktir. Şerefsiz aramak isteyenler 5000 şehid'in mirası 'Kutlu Ocağımıza' değil, bu şahsın 2012 yılında ihraç edildikten sonra kimlerle yakın ilişkiler içinde olduğuna bakmalıdır. 

Ülkücü Milliyetçi Hareket yalnızca Allah'ın rızasını kazanmak İçin Hz. Muhammed (s.a.v)' in Ahlakı ile Türk İslam davası İçin var gücü ile çalışır. Kutlu Ocağımızı bu olay ile anmak kimsenin haddine değildir. Ocağımızın ismini anarak karalama kampanyası başlayanlar hakkında adli süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.


Ülkü Ocakları Sivas İl Başkanı Rıfat KALKAN

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 23:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 2 yıl Önce

Reis ağzına yüreğine sağlık. Ülkü Ocaklarını bilen bilir. Sen tercüman oldun bize Allah razi olsun

banner307

banner325