Alexa

Son Dakika Ceza Yasası Gelişmeleri (Seçimler Bir Şans Olabilir mi)

Genel af ve Ceza yasasıyla ilgili son dakika gelişmelerinde neler var? Cezaevlerinde mahkumların gözü kulağı af yasasında. Af yasasıyla ilgili bir gelişme var mı? Af ne zaman çıkacak? Ceza yasası ile ilgili kim ne dedi.

Son Dakika Ceza Yasası Gelişmeleri (Seçimler Bir Şans Olabilir mi)

Af yasası veya ceza yasasıyla ilgili son dakika gelişmeler var mı? 31 Mart yerel seçilmlerinin ardından gündeme gelmesi beklenen ceza yasası İstanbul seçimlerinin gündemi işgal etmesiyle sekteye uğradı. Mahkumların dört gözle beklediği ceza yasasının gündeme gelmesinin önünde en büyük engel henüz seçimtartışmalarının devam etmesiydi.

Son dakika af haberleryle ilgili mahkum yakınları araştırmalarını sürdürüyor.

SİYASETÇİLERİN GÜNDEMİNDE İSTANBUL VAR ANCAK...

2018 yılı yarısından 2019 (bu güne kadar) Af ile ilgili son dakika haberleri trend konular arasında yer aldı. TBMM'nin açılmasıyla birlikte genel af haberleri yoğunluk kazandı ise de bu zamana kadar ortaya çıkan çok fazla bir şeyin olmadığı görüldü.

Mahkum haberleri

Genel af yasası ve ceza indirimi hakkında görüşmeler devam ederken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, yaptığı açıklamalarda; "Bu beklentinin farkındayız. MHP'nin sayın liderinin mali idareler seçiminden önce bir televizyon programında söylediği gibi MHP teklifleri rafta kalmaz, lafta da kalmaz" demişti.

MAHKUMLARIN YÜZÜNÜN GÜLMESİNDE İSTANBUL SEÇİMLERİ BİR ŞANS OLABİLİR

Bilindiği gibi Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimleri ile ilgili iptal kararı verdi. Yani İstanbul seçimleri tekrar edilecek. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimleri tekrar tarihi 23 Haziran Pazar günü olacağı kararı verildi.

Ak Parti İstanbul'a önem veriyor. İstanbul seçimlerini kazanabilmek adına toplumun istek ve temayillerini dekkate alacaktır. Mahkum ve yakınları  "Acaba, İstanbul seçimlerinin tekrarı toplumun beklentilerinin karşılanması için bir şans olabilir mi?" şeklinde değerlendiriliyor.

Ak Parti toplumun beklentilerine cevap verir mi? 

Toplumun beklentisi olan, Ceza indirimi, süresiz nafaka, sözleşmeliler, Yeni askerlik yasası, taşeron işçiler gibi konulara hükümet öncelik tanıyarak kısa zamanda çözüme kavuşturur mu?

Önümüzdeki haftalarda toplanacak olan genel kurulun Ceza İnfaz Yasası ve Ceza Kanununda bazı değişiklikler öngören taslak çalışmalarını ele alacağı ve çalışmaların Adalet Komisyonunun ardından Meclis'e geleceği belirtiliyor.

Genel Kurul'un Ceza İnfaz Yasası ve Ceza Kanunu'nda bazı değişiklikler öngören taslak çalışmalarını ele alması bekleniyor. Çalışmaların daha sonra Adalet Komisyonu'ndan da geçerek Meclis'e geleceği ifade ediliyor. İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararı ceza yasasının erkenden çıkması için çalışmaları tetikleyebilir mi?İstanbul'da seçimleri az bir oyla kaybeden Cumhur İttifakı, toplumun beklentilerine seçimlere kadar cevap vererek çok sayıda insanın oyunu yeniden kazanmanın hesaplarını yapmış olabilir mi? Sadece İstanbul'da beklentilere cevap vermesi halinde bile yüzbinlerce insanın gönlünü yeniden kazanılabilir ihtimalleri de değerlendiriliyor.

Bu anlamda mahkum ve Mahkum yakınlarını etkileyebilecek ceza yasası kısa zaman içerisinde çıkabilir.

Mahkum yakınları sosyal medya hesaplarından bunu paylaşıyor:

KAPSAMHABER/KURTRACA

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevin Göktürk
Nevin Göktürk - 6 ay Önce

Daha, ne kadar oyalıcaksınız yeterin artk acıyın bizlere ya, olmucaksa reddedın yada, bugun yarın sonra a, kı gün deyıp milletı yalvartmayın çocuklarımıza vercek cevabımız kalmadı bi meclis açılıp karar verılemedı ya verin ya, reddedın, yalvartmayın lütfen artık acıyın insanlara, umutlarınla oynamayın

Güneş kozak
Güneş kozak - 6 ay Önce

Bayramda sevdiklerimizi istiyoruz Afyoksa oyda yok bizleri daha nekadar bekleteceksiniz.Af istiyoruz.

Ayse turcan
Ayse turcan - 6 ay Önce

Yapmadılar oy alamadılar şimdide yapmazlarsa ceza indirimi yine oy yok

Hadice Naz
Hadice Naz - 6 ay Önce

Cezaindirimi için geç bile kalındı.
Fetö terör örgütününVerdiği cezalarHUKUMSUZdür
Olmayan suçlardan Taşa verir gibi ömürlük cezalar verdiler Yargılayanda yargilananda cezaevinde ÖZGÜRLÜK ADALET Afffff istiyoruz