Alexa

Son dakika: Yeni KHK'lar Geliyor (Kimler Tahliye Olacak)

Bylock tuzağı kurulduğu anlaşılanlar için yeni KHK çıkarılacak. Yeni KHK ile tahliye edilenlerin işe iadesi sağlanacak

Son dakika: Yeni KHK'lar Geliyor (Kimler Tahliye Olacak)

Bylock tuzağı kurulduğu anlaşılanlar için yeni KHK çıkarılacak. Yayımlanacak yeni Kanun Hükmünde Kararname ByLock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içerecek.

ByLock tuzağı kurulduğu anlaşılanlar için yeni bir Kanun Hükmünde Kararname geliyor. Yeni KHK ile tahliye olanların işe iadesi sağlanacağı belirtiliyor.

Haklarında başka suçlama olmayan yaklaşık bin kişinin tahliye edileceği belirtilmişti.

Bylock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içeren yeni KHK geliyor. KHK birkaç gün içinde çıkacak, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı açıklamada 11 bin 480 GSM kullanıcısının Bylock IP'lerine yönlendirildikleri ortaya çıkmıştı. Bunun sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı tarafından yaklaşık bin kişinin tahliye edilebileceği ifade edilmişti. Bununla ilgili yazının ilgili başsavcılıklara gönderildiği belirtilmişti.

YÜRÜRLÜĞE GİRMESİNİN ARDINDAN BAŞVURULAR ALINACAK

Habertürk TV'den Çimen Çetin'in aktardığına göre, meslekten sadece bu nedenle ihraç edilen yaklaşık 2 bin kişinin mesleğe dönüşlerinin yolu açıklacak. Bu KHK birkaç gün içinde yayımlanarak yürürlüğe girecek. Daha sonrasında başvurular alınacak ve mesleğe dönüş yolu açılacak. Sadece bu uygulama ve Bylock'a bu şekilde yüklendiği tespit edilen ve bu nedenle ihraç edilmiş kişiler için bu süreç geçerli olacak.

Kimler Tahliye Olacak?

"FETÖ"nün 'Mor Beyin' tuzağına maruz kaldığı belirtilen, Cumhuriyet Gazetesi'nin muhasebecisi Emre İper'in de cezaevinden tahliye edildiği ifade edildi.

Mor beyin tuzağında İstanbul'da 161 tahliye

FETÖ'nün 'Mor Beyin' tuzağı ile ilgili olarak İstanbul'da 161 kişinin tahliye edildiği öğrenildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan açıklamada, iradesi dışında "Bylock" yüklenen 11 bin 480 kişiden 3654 kişinin başsavcılığın yetki sahasında olduğu açıklandı.

Açıklamada, Başsavcılığın yetki sahasında olan bu kişilerden 26'sının savcılık soruşturma dosyalarında, 135'inin mahkemelerinin yargılama dosyalarında tutuklu olduğu anlaşılarak dünden beri tahliyelerinin sağlandığı belirtildi..

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 23:40
YORUM EKLE