Alexa

Talip Geylan, Erdoğan'ın "İş güvencesi" Sözlerini Değerlendirdi

Cumhurbaşkan Erdoğan’ın, “Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır.” ifadelerini değerlendiren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, İş güvencesi tartışmasının bitmiş olduğunu söyledi.

Talip Geylan, Erdoğan'ın "İş güvencesi" Sözlerini Değerlendirdi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 657 sayılı kanun ve bu kanunun getirdiği güvencelere yönelik sürekli eleştirel yaklaşımlar ortaya koyan bir hükümetin en yetkilisi olarak Sayın Erdoğan’ın ilgili değerlendirmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildiren belirterek, “Zaten biz de Türkiye Kamu Sen olarak yıllardır şunu söylüyoruz: Devlet memurluğundan taviz vermeyiz. Tamam 657 ile ilgili tartışmalara varız, ancak İŞ GÜVENCEMİZ kırmızı çizgimizdir. Bunu tartışmaya dahi tahammülümüz yoktur” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN BU AÇIKLAMASINI MENUNİYETLE KARŞILIYORUZ

Cumhurbaşkanı  Erdoğan bugün sendika görünümlü örgütün toplantısında kullandığı, ‘Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır.’ ifadelerini değerlendiren Talip Geylan; "Öncelikle, epey bir zamandır 657 sayılı kanun ve onun getirdiği güvencelere yönelik sürekli eleştirel yaklaşımlar ortaya koyan bir Hükümetin en yetkilisi olarak Sayın Erdoğan’ın bu değerlendirmesini memnuniyetle karşıladığımı belirtiyorum. Zaten biz de, Türkiye Kamu Sen olarak, yıllardır şunu söylüyoruz: “Devlet memurluğundan taviz vermeyiz. Tamam 657 ile ilgili tartışmalara varız, ancak İŞ GÜVENCEMİZ kırmızı çizgimizdir, bunu tartışmaya dahi tahammülümüz yoktur!” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü açıklamasını, iş güvencesi bağlamında, bir taahhüt ve net bir duruş olarak algıladıklarını belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Artık bu ülkede hiçbir yetkili, ‘Memur işçi ayrımını ortadan kaldıralım, memurların iş güvencesini tartışalım, herkes sözleşmeli olsun’ gibi ucube yaklaşımlar içerisine girmemelidir.” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE