Alexa

TIR Şoför Ayşen Akçay'ın Tek Hayali Var

10 yıldır TIR kullanan 40 yaşındaki Ayşen Akçay'ın tek dileği küçük yaşlardan bu yana hayalini kurduğu otobüs şoförü olmak.

TIR Şoför Ayşen Akçay'ın Tek Hayali Var
Bursa'da da 10 yıldır TIR kullanan 40 yaşındaki bir kadın toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için hayal kuruyor. 

Bursa’nın Kestel ilçesinde yaşayan, 1’i evli iki çocuk annesi 40 yaşındaki Ayşen Akçay, çalıştığı fabrikada yaklaşık 10 yıldır TIR kullandığını belirtti. Motosiklet ve iş makinesi dışında tüm sınıflardaki ehliyetlere sahip olan Akçay, küçük yaşlardan bu yana gerçekleştirmek istediği tek bir hayali olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği’nde otobüs şoförlüğü yapma hayali kuran Akçay, bu konuda da Bursa’da kadınlar için öncülük yapmak istiyor. İki çocuk annesi Akçay, trafikte TIR kullanırken karşılaştığı diğer erkek sürücülerden de büyük destek aldığını söylerken, acemi olduğunu düşündüğü diğer kadın sürücülerden bazen kaçtığını da itiraf ediyor.

Çocukluktan beri şoförlük hayalinin bulunduğunu söyleyen Akçay, 10 senedir TIR kullandığını. Trafikte zorluklarını yaşadığını. Bakışlar çok farklı ama genelde olumlu olarak baktıklarını. İnsanların çok fazla şaşırdıklarını belirtiyor..Tek hayalinin olduğunu belirten Ayşe Akçay; "Benim tek hayalim Buruluş’a girmek ve otobüs şoförü olmak. Başka bir hayalim olmadı. İnşallah olur diye düşünüyorum. Kadın şoförlerden bazen ben bile kaçıyorum. O tabuları bu şekilde yıkmak gerekiyor diye düşünüyorum. Bursa’da benim gibi ehliyet sahibi bayanlar da varsa onları da tanımak isterim. Bursa’da birkaç kişi bile olsak, en azından Adana kadar etmesek bile güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.


 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE