Alexa

Topbaş’ın damadı Kavurmacı'nın serbest bırakılması siyasi mi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı dün sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edildi.

Topbaş’ın damadı Kavurmacı'nın serbest bırakılması siyasi mi?

Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edilmesi Ak Parti içerisinde de tepki çekti. Kulislerde Kavurmacı’nın tahliye edilişinin siyasi olup olmayacağı yönünde tartışmalar yaşandı. 


Damat Kavurmacı ile ilgili konu Başbakan Yıldırım ‘a soruldu Başbakan Binali Yıldırım, tahliye edilen Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'yla ilgili açıklama yaptı. 


"Biz mücadelemizi yaptık. İş yargının" 


Çok sayıda serbest bırakılmalar oluyor. Kadir Topbaş’ın damadının serbest bırakılmasının siyasi olduğu konuşuluyor" diye sorulan soruya şöyle cevap verdi
"Biz mücadelemizi yaptık. İş yargının. Tahliyeler oluyor tekrar gözaltılar oluyor.  Biz suçluları teslim ederek yargıya emanet ettik. Yargının alanı başlıyor ve yargı gereğini yapıyor. İsimler üzerine yorumlar yapmak yanlış olur. Önemli olan yürekleri ferahlatacak  kararların bir an önce verilmesi önemlidir" 


Diğer taraftan, Kavurmacı'nın tahliyesine tepki gösteren Ak Partili'li yazar Ömer Turan, "Biz milletçe İBB'ye kayyum atanması, Topbaş'ın da FETÖ'den alınmasını bekliyorduk.  Bugün tersi oldu, Topbaş'ın FETÖ'cü damadı serbest bırakıldı.” dedi.  


Kavurmacı'nın serbest bırakılmasından sonraki algının şu olduğunu belirtti: 


“Parası ve arkası olan FETÖ'cüler serbest, alt kademedeki kermesci FETÖ'cü ablalar hapiste" 


Ak Partili olan Fatih Tezcan ise; "Kadir Topbaş'ın terörist damadı Ömer Faruk Kavurmacı tahliye edildi. Kadir Topbaş'ın ve FETÖ'nün yargı gücünü bilmeyenlere sürpriz olabilir" mesajını paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş damadı için konuştu. Yargının devam ettiğini Adalet herkes için eşit olduğunu ve Adaletin tecellisi olarak yorumladı.

YORUM EKLE