Alexa

TSK'dan Flaş Anıtkabir Açıklaması

Mustafa Kemal Atatürk'ün yattığı yer Anıtkabir'e çocuk parkı yapılması büyük tepkilere neden olmuştu.

TSK'dan Flaş Anıtkabir  Açıklaması

Anıtkabir'de  kafetaryanın hemen yanına yapılan oyun parkı Mustafa Kemal Atatürk'ün  kabrinin bulunduğu Anıtkabir'e, bir kargo şirketinin desteğiyle çocuk parkı yapılmış ve büyük tepkilere neden olmuştu. 

Milletvekili Aylin Nazlı Aka Anıtkabir'e gelerek tepkisini göstermişti. Aylin Nazlı Aka, "Buraya oyun oynamaya gelinmez. Buraya niçin gelindiği son derece belli. Onun için biraz olsun Gazi Mustafa Atatürk'ün anısına saygı duysunlar diyoruz." açıklamasında bulunmuştu.Daha sonra son günlerde Oyun parkını protesto etmek için bir araya gelen CHP'liler,  sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir grup, Anıtkabir önüne gelerek, basın açıklaması yapmıştı.

Eylemciler Türk bayrağı açarak, 'Burası park değil Anıtkabir', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları atmıştı.

GENEL KURMAY NE DEDİ

Genelkurmay Başkanlığı bugün yaptığı açıklamada, Anıtkabir'de yer alan oyun parkının kaldırılması için Anıtkabir Bakım Onarım Kurulu'nun olağanüstü toplandığı ve oy birliğiyle parkın kaldırılmasına karar verildiği ifadeleri yer aldı.

GELEN TEPKİLER ÜZERİNE KALDIRILIYOR

25 Eylül 2016 tarihinde saat 09:00'da Anıtkabir'de toplanarak bugün itibariyle oybirliğiyle söz konusu portatif oyun alanının kaldırılmasına karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte söz konusu oyun alanı ile ilgili öneri ve talepler, kanun ve yönetmelik uyarınca ANITKABİR Bakım Onarım Restorasyon Kurulu tarafından değerlendirilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 
YORUM EKLE