Alexa
banner322

Türk Hava Yolları Oraya Seferlerini Durdurdu!

Saatte 209 kilometre hız ile ilerleyen Harvey kasırgası Teksas kıyılarını esir almış durumda.

Türk Hava Yolları Oraya Seferlerini Durdurdu!

Saatte 209 kilometre hız ile ilerleyen Harvey kasırgası Teksas kıyılarını esir almış durumda. Fixhaber'in edindiği bilgiye göre Ulusal Kasırga Merkezi'nin yapmış olduğu açıklamada son 50 yılın en büyük kasırgası olarak gözüken kasırganın tropikal bir fırtınaya dönüşebileceğini de aktardı. Bu durumdan dolayı Türk Hava Yolları İstanbul- Houston uçuşlarını bir süre askıya aldı. Bunu sosyal medya hesabından da açıklayan Türk Hava Yolları karşılıklı olarak sefer iptalini yapmış olduklarını duyurdu.

Daha öncede birçok kasırga ile karşılaşmış olan Teksas kıyıları önceki maddi manevi kayıplarının çok daha ötesinde bir tehlike ile karşı karşıya kalmış gözüküyor. Tabi ki önemli olan ilk olarak can kayıplarının önlenmesi bu durumdan acil tedbir alınması gerektiği. Teksas kıyılarını gün itibariyle vurmaya başlamış olan Harvey Kasırgası için beyaz sarayda büyük bir adım attı. ABD Başkanı Donald Trump'ın doğal afet bildirisini imzaladığı ve bölgeye federal yardım yapılması için adım attı. Uzmanların Harvey kasırgası hakkında yapmaya devam ettikleri açıklamalar oldukça çarpıcı nitelikte. Başladıktan sonra 55 saat içerisinde birinci durumdan dördüncü duruma hızla yükseldiğini, son olarak 12 yıl önce yaşanmış olan Katrina Kasırgası bile üçüncü seviyede kalmıştı. En son 1961 yılında karşılaşılmış olan dördüncü seviye durum o zamanda yaşanmış olan kayıpların ve sıkıntıların halk tarafından tekrardan görülebileceği bir endişe içerisine girmesini sağladı. Bu durumdan dolayı halk büyük bir panik ve endişe içinde. Sadece kasırgasının yapmış olduğu etki ile savaşan insanlar aynı zamanda ABD 'de yaşanabilecek büyük bir sel baskısı ile de karşı karşıya. Kasırganın sebep olabileceği sel yaklaşık 160 kilometrelik bir alanı yok edebilir.

150 binden fazla eve elektrik verilemediği gibi birçok insan araçlarına yükleyebilecekleri kadar eşyaları ile nereye gidecekleri hakkında hiçbir fikri olmadan evlerini terk etti bile. Oluşması beklenen sel felaketi insanların daha yüksek yerlere çıkmasına sebep oldu. Birçok aile nasıl bir yaşam sağlayacaklarını bilemedikleri halde can kayıpları yaşamamak için bu yola başvurdu. Aynı zamanda birçok tahliye işlemi çoktan yapılmaya başlandı.

HABER KAYNAĞI: FİXHABER.COM

YORUM EKLE