Alexa

Türk Kızılayı'nda Fetö Bağlantısı Varmı?

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile ilgili iddialara her geçen gün yenileri ekleniyor. Türk Kızılayı gibi bir kurum'un başına getirilen Kınık FETÖCÜ mü?

Türk Kızılayı'nda Fetö Bağlantısı Varmı?

11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla ilk defa kurulmuş olan Kızılay; 1877'de "Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti", 1923'de "Türkiye Hilaliahmer Cemiyeti", 1935'te "Türkiye Kızılay Cemiyeti" ve 1947'de "Türkiye Kızılay Derneği" adını aldığı ve Türk Kızılay'ı adının ise bizzat Atatürk tarafından verildiği çeşitli kaynaklarda ifade edilmiştir.

Türk Kızılayı birbirinden üstün hizmetleriyle Türk milletinin gurur kaynağı olmuştur. 


Fethullah Gülen Terör örgütü (FETÖ) tarafından içra edilen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bütün kurumlara sirayet ederek sinsi bir şekilde kendisini gizleyen bu terör örgütüne karşı operasyonlar düzenlenmiştir. En üst düzeydeki yetkililer tarafından FETÖ'nün Devlet kurumlarında hala gizliliğini koruduğu noktasında açıklamalarda yapılarak 2. bir darbe girişimi hazırlığına dikkat çekilmiştir.

15 Temmuz sonrasında bugün gelinen noktada kurumlardan hala temizlenemeyen FETÖ ile ilgili gizimlilik devam etmekte olduğu yetkililer tarafından sık sık ifade olunmaktadır. Hiç umulmayan isimlerin örgüt üyesi olduğunun ortaya çıkartılması şaşkınlık yaratmaya devam etmektedir.

Bir çok haber sitesinde Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın geçmiş ilişkileri ve sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı paylaşımların kurumda rahatsızlık yarattığı ileri sürülmektedir. Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın Cemaat bağlantısı olduğu, kurucusu olduğu şirketler aracılığıyla ticari faaliyette bulunduğu iddiaları ayyuka çıkmıştır. 

Akasyam Haber'in bu günkü haberine göre ise; Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık FETÖ Lideri Gülen'in yanı başında fotoğraf çektirdiği iddia ediliyor.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın Gülen'le ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter'de yaptığı paylaşımlar dikkat çekmektedir. 17- 25 Aralık sonrası 22 Aralık 2013’te attığı twitte, “Kul hakkı yiyen, rüşvet alan, veren, imtiyaz kullanıp asaletsizce mal mülk edinen bizden değildir” şeklindeki paylaşımı isi bütün dikkat çekiyor.

Türk devleti'ni ele geçirmek için Parelel bir devlet oluşturmayı amaçlayan ve bu amaca hizmet etmek için 15 Temmuz darbe girişiminin temellerini atanlar her kim olursa olsun yargılanmalı ve hesap vermelidir.


 

k

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 16:47
YORUM EKLE