Alexa
banner314

Türkiye'Den Almanya'ya Flaş Tepki!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Almanya, demokrasiyi değil teröristleri ve darbecileri savunduğunun farkında değil mi?” dedi.

Türkiye'Den Almanya'ya Flaş Tepki!
banner327

Almanya'nın Türkiye karşıtı tutumlarını eleştiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Alman seçimlerini hangi partinin kazanacağının çok bir önemi yok. Çünkü hangi zihniyetin kazanacağı artık belli oluyor” açıklamasında bulundu.

İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından açıklamalarını şu şekilde yaptı.


“Dün akşam Merkel ile Schulz arasındaki seçim tartışması programına Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanımızın damga vurması bir tesadüf değildir. Almanya-Avrupa’nın temel acil sorunlarının adeta yok sayılarak Türkiye ve Erdoğan’a saldırması Avrupa’daki ufuk daralmasının yansıması. Avrupa’daki Türkiye karşıtlığı, temel sorunları öteleme ve düşman bir öteki üzerinden kendini rahatlatma aracına dönüşmüş durumda. Kendini, hasım bir öteki üzerinden tanımlayan toplumlar kendi kimliklerini hiçbir zaman bulamazlar. Bu en çok o topluma zarar verir. Ana akım Alman siyasetinin popülizme ve ötekileştirme-düşmanlaştırmaya boyun eğmesi sadece ayrımcılığı ve ırkçılığı körükler. PKK ve FETÖ gibi örgütlere açıkça kucak açan Almanya, demokrasiyi değil teröristleri ve darbecileri savunduğunun farkında değil mi? Alman seçimlerini hangi partinin kazanacağının çok bir önemi yok. Çünkü hangi zihniyetin kazanacağı artık belli oluyor. Merkel ve Schulz’un tartışma boyunca ayrımcılık ve yükselen ırkçılığa hiç değinmemiş olması Alman siyasetinin geldiği noktayı gösteriyor. Türk-Alman ilişkilerini dar bir siyasi ufka kurban eden bu sorunlu atmosferin ve tablonun en kısa zamanda değişeceğini umut ediyoruz.” 

YORUM EKLE

banner307

banner325