Alexa

Ülkücüler'den Sarıkamış İçin "Milli Şoklama"

Sarıkamış Harekatının 104. yılında Sarıkamış Allahu Ekber dağlarında donarak şehit olan, kahraman ecdadımız için Kartepe'de yüzlerce ÜLKÜCÜ yürüyüş ve anma etkinliği düzenledi.

Ülkücüler'den Sarıkamış İçin "Milli Şoklama"

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı trafından yapılan etkinlikle Sarıkamış Harekatının 104. yılı anıldı. Allahu Ekber dağlarında donarak şehit olan kahraman ecdadımızı anma vesilesi ile Kartepe’de yüzlerce ülkücü yürüdü.

Allahuekber dağları, 37 bin şehit verilerek aşılmış ve Sarıkamış kuşatılmıştı. Sarıkamış kuşatma harekatı aşırı soğuk ve açlık yüzünden, hedef ele geçirilemeden, 5 Ocak 1915’de sona ermişti.

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Gökhan Özkara anma programında yaptığı konuşmada, Bu toprakların  kolay kazanılmadığını, büyük ve zorlu bir mücadeleden geçerek muhafaza edildiğini anlatarak, gayelerinin gençlere anlatmak, bu taboluyu gözler önüne sererek bir nevi milli bir şoklama ile buluşturmak istediklerini ifade etti.

Gökhan Özkara, günün önemine işaret eden konuşmasını şöyle devam ettirdi: 

‘’Bugün burada bu soğukta ve kar yağışına rağmen toplanmamızın tek sebebi 104. yıl önce Allahu Ekber dağlarında gerek donarak,  gerek hastalanarak gerek ise cephe savaşlarında kahramanca mücadele ederek şehadete ulaşmış şanlı ecdadımızı anmaktır. Ecdadımızın aynı kandaki torunları olarak onların kısıtlı imkanlarla neler yaşadığını,nasıl mücadele ettiğini bir nevi anlamaya gayret etmektir. Bu vatanın kolay kazanılmadığını, hangi mücadelerden geçerek nasıl muhafaza edildiğini genç kardeşlerimize anlatmak bir nevi milli bir şoklama ile buluşturmak istedik.Bu vesile ile Enver Paşa’yı, Sarıkamış’ta kahramanca mücadele veren şanlı ecdadımızı ve Din,Vatan,Bayrak ve Millet uğruna şehit olan Asil Türk Milletini torunları olarak bir kez daha saygı, sevgi ve rahmet ile anıyorum.Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor. Allah Razı Olsun diyorum’’ 

Özkara’nın konuşmalarının ardından yüzlerce ÜLKÜCÜ yürüyüşe geçerek ‘’Ne Mutlu Türk’üm Diyene’’ , ‘’Vatan Sana Canım Feda’’, ‘’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’’ şeklinde slogan attı. Yürüyüşün ardından katılan herkese sıcak çorba ikramı yapılarak etkinlik sonlandırıldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 12:26
YORUM EKLE