Alexa
banner314

YASED; Endişe Duyuyoruz!

ABD'nin yaptırım kararına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), "ABD'nin Türkiye'ye yönelik aldığı son kararların çözümsüzlüğe doğru gitmesinden endişe duymaktayız" dedi.

YASED; Endişe Duyuyoruz!
banner327

"ABD'nin Türkiye'ye yönelik aldığı son kararların çözümsüzlüğe doğru gitmesinden endişe duymaktayız" ifadeleriyle tepkilerini dile getiren YASED, ABD'nin yaptırım kararına ilişkin yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle:

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği olarak, Türkiye ve ABD arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin hayati önem taşıdığı bugünlerde, ABD'nin Türkiye'ye yönelik aldığı son kararların çözümsüzlüğe doğru gitmesinden endişe duymaktayız.

Diğer uluslararası doğrudan yatırımcılar gibi Türkiye’de faaliyet gösteren ABD şirketleri, her iki ülke ekonomisi için istihdam, üretim, ticaret ve yatırım alanlarında katma değer yaratmakta ve her iki ekonominin sürdürülebilir büyümesinde önemli rol üstlenmektedirler.

YASED olarak, Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin en kısa sürede düzelmesini, sorunun diplomasi ve uluslararası kurallar çerçevesinde çözülmesini temenni ediyoruz. İki müttefik ülkenin bu sorunları aşabileceğine olan inancımızı korumaktayız.

Saygılarımızla

YASED

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 20:07
YORUM EKLE

banner307

banner325