Alexa

Yeni Askerlik Sistemi 9 Günlük Resmi Tatile Takıldı

Yeni askerlik sistemi merak ediliyor. Yeni askerlik sistemi ile ilgili gelişmelerde Son dakika açıklamaları dikkatle takip ediliyor. Türkiye'de yüz binlerce genç, MSB yeni askerlik sistemi nasıl olacağını merak ediyor.

Yeni Askerlik Sistemi 9 Günlük Resmi Tatile Takıldı

MSB yeni askerlik sistemi nasıl olacak? Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? genç vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bu hafta Cuma gününe kadar çıkması beklenen Yeni Askerlik Sisteminin yürürlüğe girecek olan tarihi değişti.

31 Mayıs Cuma günü çıkması beklenen askerlik sistemi 9 günlük tatilile takıldı.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ YÜRÜRLÜĞE GİRECEĞİ TARİH

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz hafta Başkan Erdoğan ve MYK üyelerine sunum yaptı. Sunum sonrası yeni askerlik sistemi beğenildi ve TBMM'deki Milli Savunma Bakanlığı komisyonunda görüşülmek üzere Meclis'e gönderildi demişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, "Yasa teklifi Meclis’e sunulduğu gün komisyona havale edildi. Çok çabuk geçti. Temelde yasa değişiklikleri muhalefet partililerin değerlendirmeleri alınarak görüşülür. 1920’den beri askerlik kanunu ilk kez değişiyor, çok önemli bir değişiklik. Bütün bu değerlendirmeleri yaptığımızda, yasanın bayram sonrasına kalmasına muhalefet partilileri ile ortak karar aldık. Bu sürede muhalefet partileri de kendi değerlendirmelerini yapacaklar, ortak katkıları sunmak için hazırlık yapacaklar. 11 Haziran salı günü teklifi görüşmek üzere muhalefet ile uzlaşarak anlaştık" dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE