Alexa
banner314

'Akil pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım'

Ankara'da Akil İnsanlar toplantısı protesto edildi

 'Akil pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım'
banner327
 Akil insanlar heyetinin iç Anadolu grubunun Ankara toplantısında olaylar çıktı. Toplantı öncesinde Dedeman Oteli önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, akilleri protesto etti. Grup otele girmek isteyince polisin gazlı, joplu müdahalesiyle karşılaştı. Başkanlığını Ahmet Taşgetiren'in yaptığı Akil İnsanlarn Heyeti'nin toplantısı, protestolar nedeniyle bir süre aksadı.

KAPILARI TUTUN İÇERİ GİRMESİNLER

Aralarında İşçi Partililer'in (İP) de bulunduğu gruptan bazı kişiler, otelin içine kadar girmeyi başardı. Toplantının yapıldığı salonun önünde slogan atan protestocular, kısa süreli panik yaşanmasına da sepep oldular. Akil heyetteki bazı kişilerin bu sırada, "kapıları tutun içeri girmesinler"dedikleri duyuldu. Otele girmeyi başaran az sayıda protestocu, polis tarafından karga tulumba dışarı çıkarılarak gözaltına alındılar. Gazetecilerin otele girişinde de polis kontrolü yapıldı. Aydınlık Gazetesi muhabirleri ise otele alınmadılar.

SÜPRİZLERİMİZ BİTMEDİ, DEVAM EDECEK

Aynı saatlerde otelin bir başka salonunda "sağlık sektörü" çalışanları tarafından düzenlenen bir toplantı da olaylardan etkilendi. Sloganlar üzerine otelin pencerelerinden bakan sağlık çalışanları, göstericiler tarafından Akil insanlar heyeti zannedildi. Protestocu grup bu sırada, "dik duracaksınız, karşımıza çıkacaksınız", "Sürprizlerimiz bitmedi, devam edecek" "Akil pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım", "Atatürk gençliği görev başında", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "AK Parti'nin Akili kaça sattın fikrini" şeklinde sloganlar attılar.

Başkanlığını Ahmet Taşgetiren'in yaptığı İç Anadolu Akiller Heyeti, protestolara rağmen toplantıyı tamamladı. Ahmet Taşgetiren toplantıda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DAHA SPESİFİK TOPLANTILAR YAPACAĞIZ

"Ypılan açıklamalara göre çekilme 8 Mayıs'ta başlayacak. Aslında çekilmenin çok önce başladığını söyleyenler de var. Belki de 8 mayıs çekilmenin bittiği tarih olacak gibi. Silahsız ortamda Türkiye'nin sorunları çok daha rahat konuşulabilir. Ülkenin demokratikleşme, anayasa sorunu var mı? Var. Bu noktalarda kimse, 'Hayır yok' yanıtı vermiyor. Bizlerin misyonu daha çok dinleme ve diyalog ortamı hazırlamak. İstiyoruz ki toplumun farklı kesimleriyle biraraya gelelim. Türkiye'de gerçekten çok fazla alanda sorun var. Ama en azından süreçle ilgili şikayetler varsa onları dinleyelim. Süreç için şöyle gelişse daha iyi olur diyenlerin görüşlerini alalım istiyoruz. Bundan önce Çankırı'daydık. Ankara 12. ilimiz. Kırıkkale'ye yarın (Bugün) gitmeyi düşünüyoruz. Ankara'da ileride daha farklı daha spesifik toplantılar da yapacağız belki."

AKİL HEYETE TÜRK BAYRAĞI

Taşgetiren'in konuşması sürerken toplantı salonunda bulunan ve İşçi Partili olduğu öğrenilen bir kişi, Akil Heyete tepki gösterip Türk Bayrağı açtı. Elindeki bayrağı Akiller İnsanların masasına bırakan göstericiye, salonda bulunan diğer dinleyiciler müdahale ettiler. Polisin devreye girmesi üzerine gösterici dışarı çıkarıldı.

Akşam

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 02:42
YORUM EKLE

banner307

banner325