Alexa
banner314

Antalya'da Akillere Türk Bayraklı Protesto

Akiller Akdeniz Grubu, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti. Ziyaret öncesinde Antalya Valiliği önünde eylem yapan Antalyalılar akillere ve polise zor anlar yaşattı.

Antalya'da Akillere Türk Bayraklı Protesto
banner327

 Akiller Akdeniz Grubu, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti. Ziyaret öncesinde Antalya Valiliği önünde eylem yapan Antalyalılar akillere ve polise zor anlar yaşattı. Polis barikatını geçip valilik makam girişine ilerlemek isteyen eylemcilerden biri, o an valiliğe girmek isteyen ve bir ilçe kaymakamına ait olan makam aracının önünü kesti. Hareket halindeki aracın önüne geçen ve durdurup yere yatan eylemci bir süre kıpırdamadan yerde kaldı. Eylemcinin kalkmasının ardından yeniden barikatı geçmek isteyen bir kısım eylemci bu denemesi başarısız oldu. Akiller Grubu, alınan geniş güvenlik önlemleri altında Antalya Valiliği'ndeki görüşmelerini tamamlayıp ayrıldı.

Akiller Grubu, “Antalyalı ne diyor” toplantısını gerçekleştirmek üzere geldiği Anadolu Park’a arka kapıdan giriş yapmak zorunda kaldı. Park önünde alınan geniş güvenlik önlemleri ve barikatlar vatandaşın park içine girmesi engellendi. İçeriye önceden belirlenen bazı kişiler dışında kimse alınmadı, yani “Akiller içeride vatandaş dışarıda”. Bu akiller kime neyi anlattı?

Antalya halkı ve sivil toplum örgütü üyelerinden oluşan yüzlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla ön kapıda bir araya gelerek toplantıyı ve heyetin çalışmalarını protesto etti. Alkış ve ıslıklarla protesto yapan grup, “Akiller pazarlık ortağınız katiller”, “Antalya meydanı akillere kapalı” sloganları attı.

Şehit Eşini İçeriye Almadılar

 

7 Mayıs 1999’da Diyarbakır Dicle’de şehit olan J.Astsubay Yaşar Güller’in eşi Selma Güller, toplantı salonuna alınmadığını belirterek tepki gösterdi. Şehidin eşi, “Ben sadece eşimin tabutuna sarılmış bayrağını gösterip, bu kanın bedelini ödediler mi diye soracaktım. İçeriye almadılar beni. Bana sadece 1 kişiyle görüştürebiliriz dediler. Ben hepsiyle görüşecektim” diye konuştu. Polis ekiplerinin geniş çaplı güvenlik önlemi aldığı alanda bir polis de sıcaktan etkilenerek baygınlık geçirdi. Protesto, olaysız sona erdi

 

 

Lütfü Demirtaş

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 17:04
YORUM EKLE

banner307

banner325