Alexa

Başbakan'da Böyle Dinlenmiş...

Gülen'e ait telefon dinlemelerinin dün yayınlamasının ardından Başbakan'ın görüşmelerinin de yayınladığı iddia ediliyor.

Başbakan'da Böyle Dinlenmiş...
banner327

 Yolsuzluk operasyonu kapsamında dinlenen Başbakan Erdoğan’ın olduğu iddia edilen  görüşmeleri Can Dündar’ın sunduğu Canlı Gaste adlı programda yayınlandı.

Sözcü'deki habere göre Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında savcının gözaltına almak istediği ancak polis engeline takılan BİM marketlerinin sahibi Latif Topbaş arasında geçen konuşmalarda; özel orman arazilerindeki yapılaşmanın diyalogları geçiyor.

Bu görüşmelerin yayınlanmasıyla birlikte yolsuzluk operasyonu kapsamında Başbakan Erdoğan’ın da dinlendiği ve polis tarafından takip edildiği ortaya çıktı.

BİR SIZINTI DA BAŞBAKAN’IN OĞLU BİLAL ERDOĞAN’DAN

Başbakan Erdoğan’ın görüşmeleri yayınlanmasının ardından oğlu Bilal Erdoğan’a ait görüntüler de yayınlandı.

Yurt gazetesinden Ali Cemal Karabudak’ın yayınladığı görüntülerde Bilal Erdoğan ile birlikte soruşturma dosyasında adı geçen Usame Kutub yer alıyor.

Bilal Erdoğan ve Kutub’un Kiptaş ile ilgili bir proje için İstanbul’da bir araya gelip çok fazla sayıda görüşme ve toplantı yaptıkları ifade ediliyor.

Ayrıca iddialara göre; Başbakanın talimatı ile hem Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın hem de İBB yetkililerinin takip ettiği ve yapılacak ihaleyi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamı dışında tutarak soruşturma kapsamında takibi yapılan rüşvet çarkı üyelerine devretmeye çalıştıkları belirtiliyor. Bu kapsamda Etiler Polis Okulu’nun “Riskli Alan” olarak ilan edilmesi yönünde Bakanlar Kurulu kararı çıkarıldığı da soruşturma dosyasına girdi. Ancak polis okulu arazisinin “Riskli Alan” olmadığı da, soruşturmada adı geçen şahısların kendi aralarında yaptıkları görüşmelerde konuşulduğunun tespit edildiği öne sürüldü.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 11:05
YORUM EKLE