BDP'Lİ ÜÇER'DEN ; “APOCU OLUN” ÇAĞRISI

Daha önce görevi başındaki doktora şiddet uygulayan, halka silahlanma çağrısı yapan BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, şimdi de görevi başındaki polis memurlarına hakaret, tehdit yağdırıp tokat attı

Gündem 29.07.2013, 16:29 29.07.2013, 16:34
BDP'Lİ ÜÇER'DEN ; “APOCU OLUN” ÇAĞRISI

Daha önce görevi başındaki doktora şiddet uygulayan, halka silahlanma çağrısı yapan BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, şimdi de görevi başındaki polis memurlarına hakaret, tehdit yağdırıp tokat attı. BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de Şırnak’ın Silopi ilçesinde çıkan olaylarda bir emniyet çalışanına tokat atmış, yargılandığı davada 25 bin lira para cezasına çarptırılmıştı.

GENÇLERE “APOCU OLUN” ÇAĞRISI

Daha önce halka silahlanma çağrısında bulunan BDP Van Milletvekili Üçer’in adı şimdi de adam yaralama, görevli memura hakaret, mukavemet ve tehdit olayına karıştı. BDP Van İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftarın ardından teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın sağlık durumunun iyileştirilmesi için yapılan yürüyüşe katılan Üçer, burada görevli polis memurlarına hakaret ve tehdit içerikli konuşmaların ardından polisleri darp ettiği öğrenildi. Grubun Biji Serok Apo, Kürdistan Faşizme mezar olacak diye slogan attıkları öğrenilirken, grubu yönelik bir açıklama yapan Üçer’in Van Valisi ve güvenlik güçlerine yönelik hakaret ve tehdit içerikli sözler sarfettiği öğrenildi. Gençlerden oluşan grubun dağılmaması konusunda sık sık uyarılarda bulunan Üçer’in gençlere “Apocu olun başımın üstünde yeriniz var” dediği öğrenildi.POLİSİ TEHDİT EDİP TOKAT ATTI

Vekil Üçer’in açıklamasının ardından yürüyüşe geçen grubun ‘TC’nin p.çleri yıldıramaz bizleri, Be Serok Jiyan Nabe’ gibi sloganlar attıkları belirlendi. Grubu takiple görevli çekim yapan bir polis memurunu gören Üçer’in görevli bazı polis memurlarına ‘burada ne çekiyorsun soytarı, sizleri görmek istemiyorum, sizleri görürsem iyi olmaz’ dediği, daha sonra da bir polisin sağ yanağına sert bir şekilde tokat attığı öğrenildi. Herhangi bir sözlü veya fiili cevap vermeyen polis memurunun oradan uzaklaştığı öğrenilirken, Üçer’in “sen sivilde dışarı çıkmayacak mısın, o zaman görüşeceğiz” diye tehditlerini sürdürdüğü öğrenildi. Hakarete uğrayan ve darp edilen polis memurlarının daha sonra karakola gelerek Vekil Üçer’den şikayetçi oldukları öğrenildi.

DAHA SÖNCE DE SİLAHLANIN ÇAĞRISI YAPMIŞTI

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'ın oğlunun öldüğü dershaneye saldırı emrini veren teröristin cenazesinde güvenlik güçlerine direnen BDP'li Özdal Üçer, burada halka silahlanma çağrısı yapmıştı. Öte yandan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde çıkan olaylarda Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner’e tokat atmış, Çetiner’in açtığı dava sonrasında Tuncel 25 bin lira para cezasına çarptırılmıştı. Emniyet Müdürü Çetiner, tazminattan kazandığı parayı Şırnaklı öğrencilerin eğitimine bağışlamıştı.

Yenivakit

Yorumlar (0)