Alexa

Berkin'e yapılanlar yanlış...

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, "Berkin Elvan'a yapılanlar bir yanlış. Allah ailesine sabır versin. Hiçbir şekilde tasvip edebilmek mümkün değil" dedi.

 Berkin'e yapılanlar yanlış...
banner327
 Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kaptanpaşa Mahallesi'ndeki Aziziye Kışlası'nı ziyaret etti.

Yılmaz, gazetecilerin Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili sorusuna, üzüntülü olduğunu belirterek, "Allah mekanını cennet etsin. Çok yanlış yani. Berkin Elvan'a yapılanlar bir yanlış" şeklinde cevap verdi.

Yılmaz, "Allah ailesine sabır versin. Hiçbir şekilde tasvip edebilmek mümkün değil. İlke bazında hareket etmek lazım. Kendi nefsine ne istiyorsan, başkaları için de onu iste. Benimde 14 yasında çocuğum var yani dolayısıyla hiç yapılacak bir şey mi. Allah sabırlar versin" dedi.

Elvan: Ölüm hadisesi son derece üzücü

Konya- Karaman Hızlı Tren Projesi'nin temel atma töreni için, basın mensuplarıyla trenle Konya'dan Karaman'a hareket eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Elvan, bir gazetecinin, Berkin Elvan'ın ölümü ve sonrasında yaşanan protestolara ilişkin sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Berkin Elvan'ın ölüm hadisesi son derece üzücü. Gerçekten biz de bu tür olayların yaşanmasını istemiyoruz. İnşallah böyle bir olay bir daha yaşanmaz. Ancak bu ölüm hadisesinin bir siyasi malzemeye dönüştürülmesi, hele hele seçim öncesi bir siyasi araç haline getirilmeye çalışılması son derece yanlış. Biz her türlü görüş, düşünce içinde, kim olursa olsun, onların görüşlerine, düşüncelerine saygılıyız. Elbette bizleri de eleştirecekler. Ancak bunu bir sokak kavgasına dönüştürmek, kamu araçlarını yakmak, yıkmak, kamu ve özel kesime ait binaları tahrip etmek hiçbir demokratik ülkede kabul edilecek bir husus değildir. Demokrasilerde araç yakarak, binaları tahrip ederek, demokratik bir takım ilişkiler söz konusu olamaz. Elbette eleştiri konusu varsa onlar eleştirilir. Birincisi; bunlar siyasi malzeme yapılmamalıdır. İkincisi de; herkesin kanunlara, kurallara, yasalara uygun hareket etmesi gerekir. Bu konuda gereken hassasiyetin, hele hele seçim öncesi gösterilmesi gerekir diye düşünüyorum."
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 14:50
YORUM EKLE