Alexa
banner314

Beşir Atalay: Saldırganlar El Muhaberatla bağlantılı

Beşir Atalay, saldırganların Suriyedeki El Muhaberatla bağlantılı olduğunu söyledi.

Beşir Atalay: Saldırganlar El Muhaberatla bağlantılı

 Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Hatay Reyhanlı'daki patlamalarla ilgili açıklama yaptı. Ölü sayısının 43'ye yükseldiğini söyleyen Atalay, "Bütün sağlık ekipleri oraya gitti. Şu anda kan ihtiyacı da söz konusu.Kan vermek isteyenler verebilirler. Yaralılar genellikle şehir dışındaki hastahanelerde. Orası şehrin meydanı vatandaşların yoğun olduğu bir nokta" dedi.

"SURİYE SINIRI RİSKLERE AÇIK"

Patlamanın olduğu aracın Suriye plakalı olup olmadığı sorusu üzerine Atalay şöyle konuştu: "Şu anda çeveresindeki araçlarda parçalanmış. Motorundan başka bir şey görünmüyor. Netleşsin ondan sonra açıklama yapılır. Bundan önce de benzer durum yaşandı sınırda. Çok fazla Suriyeli sığınmacılarımızın yaşadığı bir yer.

Olayda, Suriye boyutuna önem vermek gerekiyor. İlçede son durum sakin. Şiddetli yağıştan dolayı vatandaşlar evlerine girdi. İlçeyi boşaltma gibi bir durum söz knousu değil. Geçen seferki patlamadan dolayı olağanüstü önlemler alınmıştı. Yapılacak araştırmalardan sonra nasıl olduğu açıklanacaktır. Suriye sınırı çok hareketli risklere açık. Cilvegözü olayından sonra sıkı tedbirler vardı. Araştırmalardan sonra aracın dışarıdan gelip gelmediği de açığa çıkacak" dedi.

ÖRGÜT BAĞLANTISI

Saldırganların Suriyedeki El Muhaberatla bağlantılı olduğu belirlendi. 43 kişi hayatını kaybetti. 53 yaralı hastahanede.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 23:26
YORUM EKLE

banner307

banner313