Alexa
banner314

Bilal Erdoğan'da Oradaydı...

Bilal Erdoğan, İslam Konferansı Gençlik Forumu'nda görüntülendi.

Bilal Erdoğan'da Oradaydı...
banner327
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bünyesindeki İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu (İKGF-Dİ) Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirildi. Foruma Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, İTT Parlamentolar Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Avrupa Konseyi Demokratik Vatandaşlık ve Katılım Direktörü Jean Christophe Bas, İKGF-Dİ Genel Sekreteri Elşad İskandarov ve forum bünyesinde 45 ülkeden gençler katıldı.

"ALLAH'IN EMRİ, SUÇSUZ BİR İNSANA ZARAR VERMEK, ÖLDÜRMEK DEĞİLDİR"

Forumda konuşan İKGF-Dİ Genel Sekreteri Elşad İskandarov, Irak ve Suriye'de yaşanan olaylara bakıldığında yabancı güçlerin eylemlerinin büyük insan trajedilerine neden olduğunu belirtti.

Forum moderatörünün sorusu üzerine konuşan Bakan Kılıç, "İslamafobya çok ciddi bir sorun. İslam dininin isminin terörle bir araya getirilmesi hatanın birinci adımıdır. Müslümanın yaptığı hata İslam dinine mal edilemez. Allah'ın emri, suçsuz bir insana zarar vermek, öldürmek değildir. Kişinin hatasını dine mal etmek en büyük hatadır. Bizler bir medeniyetin mensubu olduğumuzu dile getiriyoruz. Kuluz, hata yapabiliriz ve yapacağız. Biz sorumluyuz, mensubu olduğumuz din değil. Kimse çıkıp da başka bir dini terör kelimesiyle bir arada kullanmıyor. Kimse Hristiyan, Budizm terörü ifadelerini kullanmıyor" dedi.

SOSYAL MEDYA ETKİSİ

Bakan Kılıç, "Müslüman gençler dünyayı değiştirebilir mi sorusuna gelecek olursak, Yes we can (evet yapabiliriz) " diyerek konuşmasını sürdüren Bakan Kılıç, "Bunu hep beraber yapabiliriz. Şu an İstanbul'dayız. Bu şehrin fethi 21 yaşındaki bir kumandan tarafından yapıldı. Klasik ama derin bir örnektir" ifadesini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 22:26
YORUM EKLE

banner307

banner325