Yandex Metrika

Bir Mesaj: “Öcalan istedi diye kapatıyorsunuz”

Cemaatten Dershanelerin kapatılmasına mesajlı tepki... AKP Milletvekillerini mesajla uyardı.

Bir Mesaj: “Öcalan istedi diye kapatıyorsunuz”
18 Kasım 2013 Pazartesi 12:50


 Dershanelerin kapatılmasına tepki için AKP’lileri bombardımana tutan cemaat mensupları, “Öcalan istedi diye kapatıyorsunuz” mesajı yolluyor.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre AKP hü­kü­me­ti ile Fet­hul­lah Gü­len ce­ma­ati ara­sın­da­ki ‘ders­ha­ne ka­pat­ma kav­ga­sı­’n­da mil­let­ve­kil­le­ri ab­lu­ka­ya alın­dı. Ce­ma­at men­sup­la­rı, ken­di ilin­den se­çi­len mil­let­ve­kil­le­ri­ni ara­yıp, tep­ki­le­ri­ni di­le ge­ti­ri­yor. Ara­yan ki­şi­le­rin bir bö­lü­mü­nün si­vil top­lum ku­ru­lu­şu tem­sil­ci­si ve işa­da­mı ol­ma­sı dik­kat çe­ki­yor.

Me­saj­la­rın ço­ğu ve­kil­le­rin cep te­le­fo­nu­na ge­li­yor. En il­ginç olan ise “Çö­züm sü­re­ci­nin ge­re­ği ola­rak Öca­lan is­te­di, ders­ha­ne­le­ri ka­pa­tı­yor­su­nuz. Do­ğu ve Gü­ney­do­ğu­’da PKK, ders­ha­ne­ler­den çok ra­hat­sı­z” me­sa­jı ol­du.

“Güç sar­hoş­lu­ğu…”

Ce­ma­atin, ders­ha­ne­le­ri ka­pa­ta­cak olan ta­sa­rı­nın Mec­li­s’­e gön­de­ril­me­sin­den son­ra mu­ha­le­fe­ti­ni da­ha da ar­tır­ma­sı bek­le­ni­yor. AK­P’­li ve­kil­le­re ge­len me­saj­lar­dan ba­zı­la­rı şöy­le: “Siz ço­cu­ğu­nu­zu sa­de­ce dev­let oku­lu­na mı gön­de­ri­yor­su­nuz?”, “E­ği­tim sis­te­mi yap-boz­lar­la yö­ne­ti­li­yor, so­run sa­de­ce ders­ha­ne mi?”, “An­ti­de­mok­ra­tik uy­gu­la­ma­la­rı kal­dı­ran bir par­ti­nin, baş­ka bir da­yat­ma­da bu­lun­ma­sı ne ka­dar de­mok­ra­ti­k”, “Güç sar­hoş­lu­ğu ya­şı­yor­su­nuz.”

Sözcü
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.