Yandex Metrika

Bozdağ: BDP, PKK Terör Uzantısının Bir Uzantısıdır

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "BDP, PKK terör örgütünün bir uzantısıdır. Terör örgütü yok delinceye kadar, terör bitirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir." dedi. Ramazan Bayramı'nı geçirmek üzere geldiği…

Bozdağ: BDP, PKK Terör Uzantısının Bir Uzantısıdır
22 Ağustos 2012 Çarşamba 14:05

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "BDP, PKK terör örgütünün bir uzantısıdır. Terör örgütü yok delinceye kadar, terör bitirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir." dedi.

Ramazan Bayramı'nı geçirmek üzere geldiği memleketi Yozgat’ta AK Parti İl Teşkilatı tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, son günlerde artan terör saldırılarına ve Gaziantep’teki bombalı saldırıya değindi.

PKK terör örgütünün bayramı millete zehir ettiğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “Bayram, bizim inancımız gereği dinimizin en önemli günlerinden bir tanesidir. Herkes eşiyle dostuyla ailesiyle bayramlaşırken hayır duasını alabilmek yarış yaparken terör örgütü ölüm kusmaya devam etti. Yeri, geldiği zaman konuşuyorlar bir takım laflar söylüyorlar hem terör örgütüne destek verenler hem de terör örgütü bazı şeylerden bahsediyorlar söylediklerin hepsi yalan ve iftiradan başka bir şey değildir. Dün Gaziantep’imizde yine şehitlerimiz oldu. Bugün Şırnak’ta şehitlerimiz var ben bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazianteplilere milletimize başsağlığı diliyorum tabi söylenecek çok şey var. Ben buradan şunu ifade etmek isterim terör örgütü ve teröristler yaptıkları eylemlerle ortaya koydukları faaliyetlerle kendilerine hangi kötü niteleme yapılırsa hepsini en alasını hak ediyor. Bunlar insan olamaz, insan olanlar insana ait özellikleri taşıyanlar böylesine eylemleri yapamazlar. Öldürmek için yarış içerisine giremezler hele Müslüman bir insan hiç olamazlar çünkü Müslüman bir insan mazlum insanlara silah doğrultamaz insanları öldüremez öldüren ve öldürmek isteyenlere destek olamaz ümit veremez onların maşası onların tetikçisi olamaz insan olamaz." dedi.

Bozdağ, "Ramazanda bayramda yapılanlara bakın onun için buradan terörün diliyle terör örgütünün diliyle konuşanlara bir kez daha Yozgat’ta sesleniyorum. Nerede insanlık, hani barış diyorsunuz hani başka şeyler söylüyorsunuz Türkiye’yi ve hükümeti suçluyorsunuz ortaya çıkan vahşete bakın her kes her şeyi biliyor biz de her şeyi biliyoruz. Terör örgütü yok edilinceye kadar terör bitince bitirilinceye kadar Türkiye’nin terörle mücadelesi karalılıkla devam edecektir. Terör örgütü sıkıştı içerde de dışarıda da sıkıştı şu anda gündem değiştirmek için başka şeyler yapmak için farklı eylemlerin içerisine girdi ve bu noktada da maalesef Türkiye’de terör örgütünün propagandası sayılacak eylemlere kimi siyasetçiler alet oluyor bazıları bilerek ve isteyerek yapıyor. " şeklinde konuştu.

"Bir milletvekili kaçırıldı kamuoyu biliyor günlerce Türkiye bunu tartıştı ondan sonra gelince ‘arkadaşlar gençler’ dedi ‘bana ağabey’ dediler dedi şunu dedi terör örgütünün propagandası mahiyetinde cümleler kurdu onları iyi gösterir anlamada laflar yaptı adeta terör örgütünün propagandasını yaptı." diyen Bekir Bozdağ, " İşte propagandasını yaptığınız terör örgütü budur. BDP’li milletvekilleri sarmaş dolaş oldular sonra meclise gelip mecliste konuşuyorlar barışın dilinden konuşuyorlar başka şeyin dilinden konuşuyorlar hangi barıştan bahsediyorsunuz siz öldürmekten başka bir şey bilmeyen insan denemeyecek yaratıklara destek olan onları kucaklayan onlara güç veren onların yaptıklarını öven sizler terör örgütünün ortaya koyduğu bu vahşi cinayetlerden sonra vahşi öldürme hadiselerinden sonra ne yüzle milletin arasına dönüp bakacaksınız böyle bir şey olabilir mi? Herkes neyin ne olduğunu biliyor. BDP, PKK terör örgütünün bir uzantısıdır terörle arasına bugüne kadar mesafe koymamıştır şiddeti ve terörü kınayıp lanetlememiştir. Son yaptığı açıklamaya bakın saldırıyı kınıyor ama terör örgütü ve teröristleri kınamıyor. Çünkü terörden beslenenler terör örgütünden güç alanların terörü ve teröristleri kınamaları mümkün değildir. Biz yıllar yılı aynı şeyi söylüyoruz. Terörle aranıza mesafe koyun, şiddetle aranıza mesafe koyun, terör örgütünü, teröristleri terör eylemlerini, her şeyi lanetleyin ama bugüne kadar bunu yapmadılar. Onunu içinde terör örgütünün uzantısı olarak faaliyetlerini bir biçimde sürdürüyor. Ama bütün Türkiye’de olup bitenleri görüyor. Ben buradan bir kere daha terörü de teröristleri de, terör örgütünü de terör eylemlerini de, bunlara destek verenleri de bunları millet sevsin diye iyi göstermeye çalışanları da bir kez daha nefretle lanetliyorum." diye konuştu.

"TERÖR ÖRGÜTÜ YAPTIĞI EYLEMLERLE TÜRK VE KÜRT ARASINDAKİ KARDEŞLİĞİ YOK ETMEK İSTİYOR"

Terör örgütünün yaptığı eylemlerle Türk ve Kürtler arasındaki kardeşlik hukukunu yok etmek istediğine dikkat çeken Bozdağ, konuşmasına şöyle devam etti. "Terör olaylarının amacı kardeşlik hukukunu ortadan kaldırmak kardeşi kardeşin kasışına dikmektir. Hiçbir terör eylemi, hiçbir terör örgütü içeriden ve dışarıdan beslenen hiçbir bir güç bugüne kadar bu insanlar arasındaki kardeşlik hukukunu bozmayı başaramamıştır. Türkler ve Kürtler kardeştir. Bin yıllık tarihin, bin yıllık kültürün, bin yıllık kardeşlik hukukunun sahibidirler. Allah bizi kardeş kılmış terör örgütleri bozamaz, yıkamaz hiçbir bomba Kürtler ve Türkler arasındaki kardeşlik hukukun ortadan kaldıramaz bu eylemlerin bir amacı da odur. Bayramda, Gaziantep gibi huzurun barışın sevginin saygının, kardeşliğin, dayanışmanın doruk noktada olduğu bir ili seçmiş olmaları da manidardır. Gaziantep’i karıştırmak oradan başka yerleri karıştırmak hedefleri olabilir. Ama buradan bir kez daha söylüyorum. Bu millet baktığı zaman Allah’ın nuruyla bakar. Öyle inanırız, basiretlidir bakışı, milletimizin sağduyusu her zaman güçlüdür. Bu sağduyu bütün karanlık oyunları bütün terör saldırılarını bütün insanlıktan nasibini almayan her şeyi yok etmeyi başarmıştır. Milletimizin sağduyusunda her şey ama her şey yok edilmiştir. Ben yine milletimizin sağduyusunun bu karanlık oyunları bozacağına yürekten inanıyorum. Onun için bir kez daha söylüyorum sevgimizi, kardeşliğimizi çoğaltmaya hukukumuzu güçlendirmeye terör eylemlerine teröristlere insan olmayanlara inat kardeşlik hukukunu ayakta tutmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin insanlarını birbirine düşürmeyi hiç ama hiç kimse başaramayacaktır, gücü yetmeyecektir hiçbir zamanda yetmemiştir. Ben o yüzden buradan bir kez daha kardeşlerimize vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Terör örgütünü, teröristlerin oyununa birileri gelse bile milletimiz izin vermeyecektir, vermeyeceğine de ben yürekten inanmıyorum. Provokatörlere, provokasyonlara kapıları kapamak lazım, çünkü o kapıları açmak terör örgütünün hedefine hizmet etmektir kardeşi kardeşe düşürecek lafın sözün önünde arkasında durmak ve bunun çağrıştıracak şeyler yapmak PKK Terör örgütüne hizmet etmektir."

"TERÖRLE MÜCADELE DE PARTİLER DE KENDİ DURUŞLARINI DEĞERLENDİRMESİ LAZIM"

Terörle mücadelede konusunda partilerin de kendi duruşlarını da değerlendirmesi gerektiğinin altını çizen Bozdağ, "Biz şunu da söyledik, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, terör konusunda birlikte hareket etmek düşüncesi ile bize geldi. Sayın Başbakanımızla görüştüler, bir takım tespitler, teşhisler söylediler ama çözüme dair herhangi bir öneri getirmediler. O zaman da bütün partiler bir olalım yapalım dediler. Ama MHP yanaşmadı, MHP’yi de anlamak ta mümkün değil. Eğer terör gibi can yakıcı bir sorunu, Türkiye’nin siyasi partilerinin genel başkanları veyahut parti temsilcileri bir araya oturup konuşmayacak ta Allah aşkına neyi konuşacak. Biz milli birlik ve kardeşlik projesini başlattığımızda hem MHP hem de CHP gelmedi konuşmaya şimdi de gelmedi. Neyi konuşacağız biz. Elbette ki terör gibi bu büyük belayı ortadan kaldırmak için karşılıklı oturup konuşmak hiçbir siyasi partiye bir şey kaybettirmez. Ama Sayın Başbakanımız dediler ki, MHP bu işe gelmezse biz beraber oturup konuşalım. Bu sorun Türkiye’nin sorunu ben görevlendireyim arkadaşlarımı sende görevlendir arkadaşlarını bu sorunla ilgili otursunlar konuşsunlar beraber ortaya koyacaklarımız varsa, onları ortaya koyup hayata geçirelim." ifadelerini kullandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.