Yandex Metrika

Büyükşehiri PKK istedi İktidar Yaptı, Köşk Onayladı

Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan, Oslo’daki müzakere sürecinin Ekim 2011’de basına yansıyan kayıtlarına dikkat çekti.

Büyükşehiri PKK istedi İktidar Yaptı, Köşk  Onayladı
09 Aralık 2012 Pazar 12:10

 Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan, Oslo’daki müzakere sürecinin Ekim 2011’de basına yansıyan kayıtlarına dikkat çekti ve kamuoyundan gizlenen detaylarla ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı  
 
Bu yasa, Oslo’da varılan 
anlaşmanın bir sonucu
Oslo’da koordinatör ülke başkanlığında Başbakan’ın emriyle taraf olarak oturan heyet aynı zamanda bir organize suç örgütü olan PKK’nın lider kadrosuyla buluşmuş, yerel yönetimler konusunda anlaşmıştır. İşte Cumhurbaşkanı’nın onayladığı Büyükşehir Yasası, Oslo’da varılan bu mutabakatın bir sonucudur. 
 

Terör örgütü talep ediyor
hükümet, bir bir yapıyor!
Patrİot, dokunulmazlık, Muhteşem Süleyman derken, Türkiye’yi özerk bölgelere ayıracak yasa onaylandı. Anayasal suç olan Oslo’nun üzeri örtülüyor. Örgüt istiyor, hükümet bir bir gerçekleştiriyor. O kadar ki; MİT- PKK-KCK’yı soruşturan savcılar görevden alınıyor, güvenlik güçleri pasifize ediliyor. 

Gelinen noktada muhalefet
en az iktidar kadar sorumlu
Soru şu: Terör örgütüyle bizi masaya oturtan koordinatör ülke mi bu yasaları getiriyor?  O ülkenin Orta Doğu’daki projeleri adına mı bu yasalar çıkıyor? İktidar bu konuda da görevini yapıyor ama muhalefet komik eylemlerle, son oylamada Meclis’e sayıca az katılımla AKP’nin önünü açıyor! GÜNCEL, Sayfa 9
 

Tantan: Eyalet yasası
Oslo’nun neticesi
Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan Büyükşehir Yasası’nın, Oslo’da hükümet ile terör örgütü arasında varılan anlaşmanın sonucu olduğunu söyledi. Yasanın Türkiye’yi böleceğini anlatan Tantan, “Patriot, dokunulmazlık, Muhteşem Süleyman derken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’yi özerk bölgelere ayıracak ’Büyükşehir Yasası’nı onayladı. Yasa’nın teknik detayları da siyasi detayları da Türk halkından gizleniyor! İktidar her konuda olduğu gibi bu konuda da görevini yapıyor, ana muhalefet referandum sandıklarıyla oylama gibi komik eylemlerle, muhalefet ise son oylamada Meclis’e sayıca az katılımla AKP’nin önünü açıyor!” dedi.

 
Buluşup anlaştılar
Türk halkını uyardığını ifade eden Sadettin Tantan, şöyle devam etti: “2011 yılının Ekim ayında basına yansıyan  MİT- PKK arasındaki görüşmenin ses kaydını bulun ve okuyun. Oslo’da koordinatör ülkenin başkanlığında Başbakan’ın emriyle taraf olarak oturan heyet aynı zamanda bir organize suç örgütü olan PKK’nın lider kadrolarıyla buluşmuşlar, yerel yönetimler konusunda anlaşmışlardır. İşte Cumhurbaşkanı’nın onayladığı Büyükşehir Yasası Oslo’da varılan mutabakatın bir sonucudur. AKP hükümeti organize suç örgütünün taleplerini bir bir gerçekleştiriyor. PKK’nın siyasi partisi (17-18 yerde özerklik istiyoruz, olmazsa tek bir yerde olur) demişti. Özerklik ancak tanımlanmış bir bölgede mümkündü ve şimdi o bölgeyi AKP, Büyükşehir Yasası’yla getirdi! Döne döne söylüyorum: MİT- PKK arasında yapılan Oslo görüşmesinde her şey kayıtlı. Yerel yönetimler yasasını istiyor PKK sonra da sözde önderin güvenli bir yere çıkarılmasını!” 

 
Görevden alındılar
MİT’in ayrıca terör örgütüne, “Rahatsız olduğunuz bürokratları değiştirelim” dediğini ifade eden Tantan, “Değiştiriyorlar! MİT- PKK-KCK’yı soruşturan savcılar bir bir görevden alınıyor, güvenlik güçleri pasif görevlere veriliyor” Cezaevlerindeki açlık grevlerinin terörist başını ön plana çıkarmak için yapıldığını anlatan Tantan şöyle devam etti: “İmralı’yı öne çıkarmak için açlık grevleri başlatıldı ve onun talimatıyla bitirildi. Başbakan da ne diyor? (İmralı’yla görüşülür.) Ama halkın vicdanında yargılanacağınızı unutmayın! Sadece iktidar mı? Bu durumla gerçekten mücadele etmeyen muhalefet için de durum aynı! Ve siz AKP’li milletvekilleri: Şehir efsanesi gibi yayılıyor: Siz de bu yasadan ve gidişattan memnun değilsiniz! Bu yaşanılanların hepsinin tarihe not olarak düşüldüğünü unutmayın! Bir zamanlar Kıbrıs politikasında ’Ver kurtul’cuları unutmadık, şimdi de her gece organize suç örgütünü övenleri de unutmuyoruz!İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.