Alexa

Demirtaş: Aday olmamızı bile içine sindiremiyor

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş,, "Bak, 3 milyon oy almış partinin eş genel başkanıyım ben. Bana 'terbiyesiz' diyebilecek kadar, 'satılmış' diyebilecek kadar seviyesi düşük bir adam, milletin başkanı, halkın başkanı olabilir mi? " diye konuştu.

Demirtaş: Aday olmamızı bile içine sindiremiyor
Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş,, Gaziantep'te sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuştu. 

Adaletsizlik ve eşitsizlikle yarışa başbaşladıklarını söyleyen Demirtaş:
Cumhurbaşkanının ilk defa halk tarafından seçildiği bir seçimde gerçek bir demokrasiyi halkın önüne sunabilmiş değiliz" dedi.

Mesel koltuk meselesi olmadığını belirten Demirtaş: "Aday olmamızı bile içine sindiremeyen bir anlayış var. 'Nereden çıktı bu? O koltuk benim' diyor. Kendisinin tapulu malı ya? Yıllar ayırmışız, beyefendi gelecek oturacak. Çankaya onun ya. Bizim adaylığımıza bile tahammülü yok. Hakaret ediyor. Her konuşmasında bize hakaret ediyor. Hakaret eden biri nasıl cumhurbaşkanı olacak, halkın başkanı olacak? Bak, 3 milyon oy almış partinin eş genel başkanıyım ben. Bana 'terbiyesiz' diyebilecek kadar, 'satılmış' diyebilecek kadar seviyesi düşük bir adam, milletin başkanı, halkın başkanı olabilir mi? Sen o 3 milyon kişiye onu söylemiş oluyorsun. Bana oy veren 3 milyon, aileleriyle birlikte 10 milyon kişiye 'terbiyesiz' demiş oluyorsun. Peki o 10 milyonun başkanı olmayacak mısın? Çünkü umurunda değil" dedi.

HDP'lisi, MHP'lisi, CHP'lisi, ona oy vermeyen herkezi düşman olarak gördüğünü belirten Demirtaş:, "Bu ülkeyi terk etmeli ona göre. Bu ülke kendisinin özel mülküdür. Kafa budur. Ama bunu ileri demokrasi diye satmayı başarabilen iyi de bir tüccardır. Bu konuda yeteneklidir. Bugüne kadar, faşizmi, tekçiliği, ırkçılığı bu kadar süsleyip demokrasi diye paketleyip, millete yutturabilen başka bir Başbakan gelmedi. Onun başarısı budur. Recep Tayyip Erdoğan'ın sırrı budur. Diğerleri bunu başaramıyordu. Ondan önceki başbakanlar faşizmi, baskıyı gizleyemiyordu. Bu iyi yapıyor. Paketi iyi yapıyor. Ambalaj iyi. Bizden bu yüzden hazzetmiyor. Çünkü onun o fiyakalı, cafcaflı paketini bozuyoruz. Teşhir ediyoruz. Hesabımız yok. Küçük pazarlıkçı değiliz çünkü. Bütün halklar, bütün ezilenler adına yoka çıkmış, uzun yıllardır da bunun mücadelesini veren bir hareketin içinden çıkmış bir Kürt genci olarak bunları söylüyor olmam beyefendiyi rahatsız ediyor. Tahammül edemiyor. Çünkü istiyor ki, o kükrediğinde karşısındaki herkes korkudan titresin. O gürlediğinde herkes önünü iliklesin. Herkes Tayyip Erdoğan'ın etrafında biat edip kendisine 'Padişahım çok yaşa' desin. Bunu söylemeyen, onun açısından yok edilmesi gereken bir tehdittir."  dediGüncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2014, 03:07
YORUM EKLE

banner307

banner313