Yandex Metrika

EN ÇOK MHP’NİN ADAYLARI MERAK EDİLİYOR

Siyesi Partiler yerel seçimlere hazırlanıyor. Bütün siyasi partiler toplum tarafından kabul gören adayların peşinde.

EN ÇOK MHP’NİN ADAYLARI MERAK EDİLİYOR
27 Temmuz 2013 Cumartesi 00:13

KAPSAMHABER- Siyesi Partiler yerel seçimlere hazırlanıyor. Bütün siyasi partiler toplum tarafından kabul gören adayların peşinde. Şu an ki süreçte Siyasi partiler Aday Adayları münacatlarını alıyor. Bilahare değerlendirilerek Aday tespitlerini yapacaklar.

2014 Yerel Seçimlerine Katılması Öngörülen Partiler Şöyle;

1- Adalet ve Kalkınma Partisi,

2- Alternatif Parti,

3-Bağımsız Türkiye Partisi,

4-Barış ve Demokrasi Partisi,

5-Büyük Birlik Partisi,

6-Cumhuriyet Halk Partisi,

7-Demokrat Parti,

8- Demokratik Sol Parti,

9- Doğru Yol Partisi,

10-Emek Partisi,

11- Genç Parti,

12- Hak ve Eşitlik Partisi,

13-Hak ve Özgürlükler Partisi,

14- Halkın Yükselişi Partisi,

15- İşçi Partisi,

16- Liberal Demokrat Parti

17- Millet Partisi,

18- Milliyetçi Hareket Partisi,

19- Milliyetçi ve Muhafazakar Parti,

20- Özgürlük ve Dayanışma Partisi,

21- Saadet Partisi

22- Türkiye Komünist Partisi

 

ADAY ADAYLARININ SAYISAL ANLAMDA FAZLA OLMASI PARTİYİ NASIL ETKİLER?

Yerel Seçimler yaklaştıkça aday adayları ortaya çıkıyor. Partililer ise aday adaylarına yönelik kulislerle parti içi çok parçalı muhalefeti oluşturuyor. Tabii olarak ne kadar çok aday adayı çıkarsa o kadar çok grup meydana geliyor. Bu gruplar; aklında, gönlünde veya kendi menfaatlerine olabilecek aday adaylarının yanında yer alarak hummalı bir çalışma hatta bazen de diğer gruplar arasında gizli bir çatışma ile yarışı kızıştırıyor.

Aday adaylarının fazla olması aslında o partinin zenginliğini gösteren bir husustur. Bir nevi arz ve talep meselesidir. Toplumun O’ partiye teveccüh gösterdiğinin işareti olarak da algılanabilir. Ancak, çok fazla adayın başvurusu ile oluşan kargaşa, bazen partileri sıkıntıya da sokabilmektedir. Aday olamayanların nefsi davranışları ile küskünler de ortaya çıkabilmektedir. Dalayısıyla seçim çalışmalarını doğrudan etkilemektedir. Birçok partide yarışı kaybeden tarafların seçimlerde taraftarları ile birlikte şevklerini kaybederek geri planda kaldıklarına, hatta aleyhte bir çalışma yürüttüklerine de şahit olduk. İradeyi elinde tutan partilerde çok aday adayının çıkması bir zenginlik olarak görülse de zaten iç muhalefetle yıpratılmaya çalışılan ve iradeyi merkezde tutamayan partilerin ise aleyhinde bir gelişme olabilmektedir.

Belli ideolojileri olan, fikirleri ile ön plana çıkan, MHP gibi gönüllüler ordusuna sahip bir partide, aday adaylarının fazla olması parti içi demokrasiyi gösterdiği gibi parti içindeki zenginliği ve kendine güvenini de ortaya koyar. Milliyetçi Hareket Partisi gibi partilerde bir bölünme ve parçalanma olmaz. MHP’den aday olanların her birinin Ülkücü camia içerisinde bir geçmişi, bir duruşu vardır. Ülkücü olmanın verdiği bir gurur ve şuurla aday olurlar. Kendilerine gösterilen teveccüh neticesinde görevlerinde layık olmaya çalışırlar. Aday olamayanlar bir “nefer olarak”  partilerinin hizmetinde yol alırlar. Lokomotif ve vagonlar gibi birbirine sıkı sıkıya bağlı oldukları halde bu millete hizmet noktasında her türlü gayreti gösterirler.

EN ÇOK MHP’NİN ADAYLARI MERAK EDİLİYOR

En çok merak edilen MHP’nin göstereceği adaylardır. Özellikle AKP için, MHP adayları önem arz etmektedir.  Milliyetçi Hareket Partisi “doğru adaylarla” Türk Milletinin gönlünde taht kurabilecek bir yapıya sahiptir. Özellikle ülkemizin bölünmeye, parçalanmaya çalışıldığı dönemlerde millet nezdinde MHP’nin sigorta olarak görülmesi diğer partileri düşündürmektedir.

Türk milletinin birliği ve beraberliği üzerine kurdukları samimiyetin anlaşılması halinde MHP iktidarının kaçınılmaz olduğunu bildikleri için alavere-dalaverelerle MHP’nin önünü kesmeye devam edeceklerdir. Bu yüzdendir ki MHP’nin, İl ve İlçelerde Devletin herhangi bir noktasında hâkim olmalarını istemeyeceklerdir. Bütün gayretleri Milliyetçi Hareket Partisi’ni topluma hizmet edebilecekleri noktalardan uzak tutmak olacaktır.  Bu sebeple MHP adayları merak konusudur.

Milliyetçi Hareket Partisi, önümüzde ki seçimlerde Türkiye’nin tamamında başarılı olacaktır. MHP seçim stratejisini, programlarını ve organizasyonlarını  profösyonel destek alarak yürüttüğü taktirde, adaylarının tercihinde, sadece duygularını değil akıl ve mantıkla birlikte Milletimizin istek ve temayüllerini de dikkate aldıklarında seçimlerde en başarılı parti MHP olacaktır.

kapsamhaber

 

 İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.