F-16'yı görünce uzaklaştılar...

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait iki helikopter ve bir uçağın, iki F-16'nın sınıra yönlendirilmesiyle uzaklaştığını bildirildi.

Gündem 12.01.2014, 14:08 12.01.2014, 14:09
 F-16'yı görünce uzaklaştılar...

  Genelkurmay Başkanlığından, Suriye'ye ait iki helikopter ve bir uçağın sınıra yaklaşması üzerine hava muharebe devriye görevindeki iki F-16'nın bölgeye yönlendirildiği, söz konusu helikopterler ve uçağın sınır bölgesinden uzaklaştığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden, TSK'nın günlük faaliyetlerine ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Buna göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı iki F-16, Türkiye-Suriye hudut bölgesindeki hava muharebe devriye görevini sürdürdü.  

Suriye'ye ait bir MI-17 helikopterinin Mardin'in Nusaybin ilçesinin güneyinde, aynı tip bir başka helikopter ile bir SU-24 uçağının da Hatay'ın Karbeyaz beldesinin güneyinde sınıra doğru yaklaşması üzerine F-16'lar bölgeye yönlendirildi. Helikopterler sınıra 2,4 ve 3,4 deniz mili, uçak ise 5 deniz mili kala dönerek sınırdan uzaklaştı.

Öte yandan Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı iki harp gemisi ile Birleşmiş Milletler ve NATO görevleri, 13 harp gemisi ile milli görevler icra edildi. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı bir arama kurtarma gemisi ile Karadeniz'de, üç bot ile de Türkiye-Suriye deniz hududunda sahil güvenlik görevleri gerçekleştirildi.
Yorumlar (0)