Alexa

GÜLEN: "BAKTIM Kİ 1 MİLYONA SATILAN İNSAN VARMIŞ"

Fethullah Gülen'in yarın yayınlanacak olan Bamteli sohbetinin tanıtım videosu Herkul.org'da yayınlandı.

GÜLEN:
 Fethullah Gülen'in yarın yayınlanacak olan Bamteli sohbetinin tanıtım videosu Herkul.org'da yayınlandı. Yarın yayınlanacak olan sohbette hükümete ve cemaatten ayrılanlara yönelik ağır ifadeler kullanıldı. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Gülen, "Bütün hayatlarını dünyevi çıkara bağlamış insanlar tarafından tazyik görüyorsanız, hakaret görüyorsanız, bunu size Allah'ın bir teveccühü olarak ve iltifatı olarak kabul edin. Ve fakire inanın burada. Allah sizi seviyor ki sizi bu türlü şeylerle, hem de yakın gördüğünüz insanlarla sizi imtihan ediyor" sözleriyle cemaatine cesaret veren Gülen, "bu sayede küçük bir tazyik karşısında bir eve peylenen insanları tanıma imkanı buldunuz. Ankara'nın göbeğinde bir eve peylenen insanları tanıma imkanını buldunuz. Bir sürü dönek insanın kaç kuruşla satıldığı imkanını elde ettiniz. Kimlerin gerçek fiyatının ne olduğunu görme imkanı oldu. Çok kimseleri tanıma imkanı oldu. Kıtmirin de tanıma imkanı oldu, hiç ihtimal vermiyordum. Baktım ki 1 milyona satılan insan varmış" ifadeleriyle cemaat yolundan dönenlerin parayla satın alındığını söyledi.

KİMİNLE YÜRÜYEBİLECEĞİMİZİ ÖĞRENME İMKANI OLDU

Cemaat'ten deşifre olan insanlar olduğunu ima eden Gülen "Cenab-ı Hak bilginiz olsun diye karakterleri, kendilerine has resimleriyle, kabiliyetleriyle, donanımlarıyla ortaya koyuyor ama dikkatli olun diyor. İbn-i Selulleri deşifre ediyor. Onun arkasındaki 300 şu kadar insanı deşifre ediyor. Sizde uzun yolun anca kimlerle yürünebileceğini öğrenme imkanını elde etmiş oluyorsunuz" sözleriyle Cemaat'e bu sürecin turnusol olduğunu söyledi.

KİM PARALELSE ALLAH BELASINI VERSİN

Gülen "pararlel" eleştirileri hakkındaysa "Paralel diye bir şey yok ve dedim kim paralel ise Allah belasını versin. Endişe duymuyorsunuz değil mi? Devletinize, milletinize , hükümetinize dünya çapında itibar kazandırdınız. Paralel olmadınız." ifadelerini kullandı.

Gülen, yurtdışındaki cemaat okullarına yönelik kapatma girişimleri olduğunu şu ifadelerle anlattı: "Bir iki ay içerisinde Rusya'ya 8 defa bu okulları kapatın diye başvuruda bulunuluyor. Anadolu insanı her rengi ve deseniyle 160 ülkede okul açıyor. Bir yönüyle yabancı elçilik yapıyor. Ülkenizi tanıttırıyor. Birileri de kalkıp aman kapatın, bir kere demeyle iktifa etmiyor. Öyle bir kin, öyle bir nefret, öyle bir intikam duygusu ki 20 değişik yol kullanılarak Peygamber yolu olan o yolcan insanları vazgeçirmek için şeytanın dürtüleriyle hiç durmadan uğraşıyorlar."Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 18:34
YORUM EKLE

banner307

banner313