Yandex Metrika

Gülen:'Şamarı Biz Yiyoruz'

Fethullah Gülen, Erdoğan'a hiç atıfta bulunmadan, 'şamardan' bahsetti. Gülen'şamarı başkası değil biz yiyoruz' dedi.

Gülen:'Şamarı Biz Yiyoruz'
28 Kasım 2013 Perşembe 02:09

 Fethullah Gülen'le birlikte ABD 'de bulunan ve daha önce twitter'da dershanelerin kapatılmasına karşı sert mesajlar yazan, Herkul.org internet sitesinin editörü Osman Şimşek, bu akşam da 'bam teli-özel" başlığıyla, Gülen'in birkaç saat içinde yayınlanacak konuşmasından paragraflar yayınladı. 
"MÜDAFA EDECEKSİNİZ...." 

Konuşmanın içeriğine ilişkin Osman Şimşek'in twitter'dan yayınladığı paragraflara göre Gülen,, "doğru ve makul olanda ısrar etmek lazım" vurgusu yapıyor ve şöyle diyor; 

"Doğru ve makul olanda ısrar etmek lazım. Doğruda ısrar etmemek, batıla meyletmek demektir. "Yıkalım bu okulları, batıl bu", "açılımı durduralım, batıl bu.." Allah hesabını sorar. Sana ait bir şey değil ki, emanet bu! Buna karşı alakasız kalamazsınız;bu, Hakka karşı alakasız kalma demektir; müdafaa edeceksiniz bunu, üslubunuzdan taviz vermeden mutlaka müdafaa edeceksiniz.." 


"HİÇ KİMSEYE YAPMADIĞIMIZ ŞEYLERİ YAPTIK..." 

Gülen'in yayınlanacak konuşmasında "şamar"dan bahsettiği bölüm ise şöyle; 

"Gayr-ı meşru bir muhabbetin neticesi, merhametsiz azap çekmektir' diyor Hazreti Pir. Birinin o ölçüde sevgiye, takdire tayine, desteklenmeye hakkı yoksa şayet, siz o mevzuda aşırı gittiğinizden dolayı, Allah "onların hakkı o kadar değildi" diye sizi tokatlayabilir. Ben yediğim tokatları bundan biliyorum. Şimdiye kadar hiç kimseye yapmadığımız şeyleri yaptık; 


"ŞAMARI BİZ YİYORUZ..." 

'Gayr-ı meşru bir muhabbetin neticesi, merhametsiz azap çekmektir'. Allah tarafından tokat yiyorum, Allah affetsin. Zira kameti kıymetinin üstünde, o ölçüde liyakatı olmayan değer atfetme mevzuu hakikati alt üst etme demektir. Kader "öyle değil bu mesele; alın siz ağzınızın payını" dedi ve bize tokat üstüne tokat indirdi. Şamarı başkası değil, biz yiyoruz." 


BAŞBAKAN ,"BİZE ŞAMAR ATMAK İSTİYORLAR" DEMİŞTİ 

Başbakan Erdoğan , Rusya dönüşünde dershanelerin geleceği ile ilgili soruya şöyle yanıt vermişti; 

“Benim Hoca Efendi'yle bu ara bu konuya yönelik bir görüşmem olmadı. Ancak ilgili bir çok medya içerisindeki arkadaşlarla, medya dışındaki arkadaşlarla görüşme talebinde bulunan birçok kardeşimizle bu konuda görüşmelerim oldu. Kendilerini düşüncelerini söyledim. Bu Hüseyin Çelik'in Bakanlık döneminde başlattığımız, belli bir gruba yönelik bir adım değildir. Bu tümüyle dershane zihniyetinin dönüştürülmesine yönelik bir adımdır. Bunu kasıtlı olarak bazı kesimler hala kapatmak olarak takdim ediyorlar. Burada bir defa böyle bir suçlu aramak gibi bir yaklaşım yok ki böyle bir başlık atılıyor. Ben bu başlığı da iyi düşünülerek atılmış bir başlık olarak görmüyorum. Ve demişiz ki dershanecilikten okula dönüşelim. Hatta bu okullardan hizmet alalım dedik. Ve hatırlarsanız Danıştay bunu o zaman reddetti. O zaman basın bize 'Cemaat'in okullarına hükümet şu anda destek vermek için böyle bir yasal düzenleme yaptı' dediler. Biz bu yüzden şamar yedik. Şimdi bakıyorum farklı bir şamarı da bu kardeşlerimiz hükümete atmak istiyorlar. Bu kapatma olayı değildir, yeni başlamış bir süreç değildir. Bunu devletle, hükümetle böyle bir kavgaya dönüştürmek değil. Biz çözümü bu noktada ürettik, ortaya açıkça koyduk, şu anda MEB çalışmalarını yapıyor. Bakanlar Kurulu'nda sunum yapıldı, eksik gördüğümüz çalışmaları gördük, bu çalışmalardan sonra adımlarımızı atacağız."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.