Alexa
banner322

'Hakaret edebilecek babayiğit göremiyorum'

Başbakan Erdoğan, kendisini 'Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a benzeten Kılıçdaroğlu'na sert çıktı.Başbakan Erdoğan ile Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy arasındaki görüşmenin ardından basın toplantısı düzenlendi

'Hakaret edebilecek babayiğit göremiyorum'

Toplantıda gelen bir soru üzerine 'Esad' benzetmesi nedeniyle CHP lideri Kılıçdaroğlu'na açacağını söylediği davaya değinen Erdoğan, şunları söyledi:
Kendime ana muhalefet genel başkanını muhatap kabul etmiyorum. Çünkü Türkiye CumhuriyetiBaşbakanı'na o denli bir hakareti yapabilecek bir babayiğit karşımda göremiyorum. Onun için de onlara gerekli olan cevabı hukuk devletinde avukatlarım gerektiği şekilde veriyorlar.
Tazminatsa tazminat. Bugüne kadar kazandığımız kesinleşmiş çok sayıda dava var. KayseriBelediye Başkanım biliyorsunuz, bu tazminatları sucuk festivallerinde halka sucuk dağıtarak gerçekleştirdi.
Ben de heralde Sultanahmet Meydanı'nda ya da daha uygun bir meydanda bu konuda bunun değerlendirmesini yapacağız. Havuz biraz dolsun biraz boşuk var, onun dolmasını bekliyorum."
Kılıçdaroğlu Brüksel temasları sırasında yaptığı açıklamada Esad ile Erdoğan'ın "baskıcı" olduklarını ve aralarında "ton farkı" bulunduğunu belirtmiş ve "Ne fark var aralarında demokrasi açısından?" ifadelerini kullanmıştı.
Bu açıklama sonrası Erdoğan da kendisini 'katil'e benzettiği gerekçesiyle Kılıçdaroğlu'na dava açacağını söylemişti.

'TERÖRE DESTEK OLUR'
Erdoğan toplantıda hacker grubu RedHack'in, Reyhanlı saldırısıyla ilgili jandarma istihbarata ait olduğunu iddia ettiği bazı belgeleri yayımlamasına da değindi.
Bu tür haberlerin terör propagandası olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bu hackerler istihbaratın yakından takip ettiği konulardır. Bu konularda da şu örgüt bu örgüt gibi vs. yakıştırmaların nihai neticesi açıklanmadan yayınlanması propaganda olur. Belgeler ortaya çıkana kadar propaganda yapılmamalıdır. Bu, farkına varmadan teröre, terör örgütlerine destektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 00:17
YORUM EKLE