Alexa
banner314

HSYK seçim sonuçları...

Seçimde 45'i adli, 16'sı idari olmak üzere toplam 61 aday yarışıyor. İşte seçim sonuçları...

HSYK seçim sonuçları...
banner327

 Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 10 asıl, 6 yedek üyesini belirlemek için 12 bin 520 adli, bin 474 idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı sandık başına gidiyor. Üyelik seçimi için yarışacak adli yargıda 45 ve idari yargıda 16 adayın isimleri şöyle:

DARİ YARGIDA 2 BAĞIMSIZ 1 YBP ADAYI SEÇİLDİ


1-Halil Koç:736   (YBP)

2-Ahmet Berbeboğlu 735 (BAĞIMSIZ)  

3-Mahmut Şen   713 (BAĞIMSIZ)  

4-Cafer Ergen 706  (YBP)

5-Sadettin Kocabaş  692 (BAĞIMSIZ)  


Ankara'da HSYK idari yargı seçim sonuçları

Ankara'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) idari yargı seçim sonuçları belli oldu. Buna göre en yüksek oyu 343 oyla Ahmet Berberoğlu aldı. Berberoğlu'nu 329 oyla Mahmut Şen, 320 oyla Saadettin Kocabaş takip etti. 

Adaylar ve aldıkları oylar şöyle: 

Ahmet Berberoğlu: 343
Ali Belen: 304
Egemen Devrim Durmuş: 286
Cafer Ergen: 307
Cevdet Erkan: 1
Mehmet Gökpınar: 301
Berrin Karınca: 40
Saadettin Kocabaş: 320
Halil Koç: 316
Selim Kurçenli: 3
Adil Memiş: 3
Hasan Odabaşı: 295
Tarık Özdirek: 29
Gönül Sayın: 296
Mahmut Şen: 329
Muhammet Önder Tekin: 35

Başkent'te adli yargı üyelik seçimlerine dair oy sayma işlemi ise devam ediyor.

Afyonkarahisar’da HSYK adli yargı sonuçları

Afyonkarahisar’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 64 oyla Mehmet Kaya aday aldı. Kaya’yı 63 oyla Orhan Gödel, ve 63 oyla İlker Çetin takip etti. 

Giresun'da HSYK adli yargı sonuçları

Giresun’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 47 oyla İlker Çetin ve İdris Berber aldı. Yedi adaya ise oy çıkmadı.

Muğla'da HSYK adli yargı sonuçları


Muğla'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu Mehmet Yılmaz aldı. Yılmaz'ı85 oyla İlker Çekin ve 83 oyla Metin Yandırmaz takip etti. 


Ağrı'da HSYK seçim sonuçları

Ağrı'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 33 oyla Mehmet Kaya aldı. Kaya'yı 31 oyla İlker Çetin takip etti. 

Düzce'de HSYK adli yargı sonuçları

Düzce'de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 37 oyla Levent Ünsal aldı. Levent Ünsal'ı 35'şer oyla Orhan Gödel ile İlker Çetin ve 33 oyla Yeşil Sayıldı takip etti.
Tekirdağ'da HSYK adli yargı sonuçları açıklandı

Tekirdağ'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu İdris Berber aldı. 74 oy alan İdris Berber'i 72 oyla İlker Çetin ve 70 oyla Yeşim Sayıldı takip etti. 

Bingöl'de HSYK adli yargı sonuçları

Bingöl'de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 21 oy ile Mehmet Durgun aldı. Mehmet Durgun'u 20'şer oyla İdris Berber ve Ramazan Kaya takip etti. Berber ve Kaya'yı ise 19 oyla Nesibe Özer, Ömür Topaç, Levent Ünsal, Metin Yandırmaz ve Mehmet Yılmaz takip etti.
Bolu'da HSYK adli yargı sonuçları

Bolu’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 27 oyla Turgay Ateş altı. Ateş'i 26 oyla Ramazan Kaya, 25 oyla Bilgen Başaran, İsa Çelik, Selahaddin Menteş ve Metin Yandırmaz takip etti.


Yalova'da HSYK adli yargı sonuçları

Yalova'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) seçimleri sona erdi.Sonuçlara göre en fazla oyu 20 oyla Mehmet Durgun aldı.
Çanakkale'de HSYK adli yargı sonuçları

Çanakkale'de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 47 oyla İlker Çetin aldı. Çetin'i 46 oyla Hasan Unal ve 44 Orhan Gödel takip etti. 

Antalya'da HSYK idari yargı sonuçları

Antalya'daki Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu Cafer Ergen aldı. 23 oy alan Cafer Ergen'i, 22 oyla Hasan Odabaşı ve 20 oyla Halil Koç takip etti.


Erzincan'da HSYK seçim sonuçları

Erzincan'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu Teoman Gökçe ve Metin Yandırmaz aldı (28). Gökçe ve Yandırmaz'ı 27 oyla Mehmet Kaya takip etti. 


Bursa’da HSYK idari yargı sonuçları

Bursa’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. İdari Yargı sonuçlarına göre en fazla oyu Halil Koç (26) aldı. Halil Koç’u 25 oyla Cafer Ergen ile 23’er oy alan Mehmet Gökpınar ve Hasan Odabaşı takip etti.


Gümüşhane'de HSYK adli yargı sonuçları

Gümüşhane'de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 19 oyla İlker Çetin aldı. Çetin'i 18 oyla Yaşar Akyıldız ve 17'şer oyla İdris Berber ile Teoman Gökçe takip etti.

Adli yargı sonuçlarına göre adayların aldıkları oylar şöyle:

Açılan sandık: 1
Geçerli oy sayısı: 308
Geçersiz oy sayısı: 0

Bilecik'te HSYK adli yargı sonuçları

Bilecik'te Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 29 oyla Çetin İlker aldı. İlker'i 27 oyla Gül Ayşe Meşe takip etti. Meşe'yi 26'şar oyla Berber İdris ve Kaya Mehmet takip etti


Manisa'da HSYK idari yargı sonuçları

Manisa'daki Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre 4 aday eşit oy aldı. Adaylardan Cafer Ergen, Mehmet Gökpınar, Halil Koç ve Hasan Odabaşı 10'ar oy alırken, onları Ahmet Berberoğlu, Saadettin Kocabaş ve Gönül Sayın 7'er oyla takip etti. Ali Bilen ve Mahmut Şen ise 6'a oy aldı.


Erzurum’da HSYK idari yargı sonuçları

Erzurum’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) idari yargı üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu Halil Koç (8) aldı. Koç’u 7’şer oyla Mehmet Gökpınar, Hasan Odabaşı, ve Gönül Sayın takip etti.


Niğde’de HSYK adli yargı sonuçları

Niğde’de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 3 aday paylaştı. Seçimde  Çetin İlker 30, Mehmet Kaya 30, Levent Ünsal 30 oy aldı. 12 adaya ise oy çıkmadı.

Çankırı'da HSYK adli yargı sonuçları

Çankırı'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 17 oyla Çetin İlker aldı. İlker'i 16 oyla Gül Ayşe Meşe, Berber İdris, Orhan Gödel, Hasan Ünal, Levent Ünsal takip etti. 

Iğdır'da HSYK seçim sonuçları

Iğdır'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu Mehmet Durgun, Ramazan Kaya ve Metin Yandırmaz aldı (21). Durgun, Kaya ve Yandırmaz'ı 19 oyla 5 aday takip etti. 
Osmaniye’de HSYK adli yargı sonuçları

Osmaniye’de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Adli yargı seçimlerinin sonuçlarına göre en fazla oyu Yaşar Akyıldız, İdris Berber, İlker Çetin ve Mehmet Kaya aldı. Yaşar Akyıldız ve İdris Berber 42 oy alırken, İlker Çetin ve Mehmet Kaya 41’er oy aldı. 67 seçmenin bulunduğu Osmaniye’de kullanılan 66 oy da geçerli sayıldı. 


Uşak’ta HSYK adli yargı sonuçları

Uşak’ta Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 44 oy ile İlker Çetin aldı. Çetin’in 32 oyla Hasan Ünal ve 30 oyla Levent Ünsal takip etti. 

Çorum'da HSYK adli yargı sonuçları

Çorum'da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu Yaşar Akyıldız aldı. Yıldız'ı İlker Çetin ve Levent Ünsal 55 oyla takip etti. 

Adli yargı sonuçlarına göre adayların aldıkları oylar şöyle:

Aksaray’da HSYK adli yargı sonuçları

Aksaray’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 27 oyla İlker Çetin aldı. İlker Çetin’i Ramazan Kaya 25 oyla, Yaşar Akyıldız 25 ve Turgay Ateş 24 oyla takip etti.
Yozgat’ta HSYK adli yargı sonuçları

Yozgat’ta da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre en fazla oyu 47 oyla İdris Berber aldı. Berber’i 46 oyla yaşar Akyıldız, Çetin İlker 43, Mehmet Kaya 40, Teoman Gökçe 40, Nesibe Özer 40 oyla takip etti.
Adli yargı sonuçlarına göre adayların aldıkları oylar şöyle:

Tokat'ta HSYK adli yargı sonuçları

Tokat'ta HSYK adli yargı seçimleri tamalandı. Seçim sonuçlarına göre en yüksek oyu İlker Çetin aldı. 

Samanyolu


Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 21:23
YORUM EKLE

banner307

banner325