Alexa
banner314

İhanet tanklı toplu

Beşşar Esadın rejim gücü askerleri muhaliflerin takibinden kurtulmak için PKK/PYD'ye sığındı. Çok sayıda ağır silahlara, zırhlı araçlara ve 2 tanka PKK/PYD el koydu.

İhanet tanklı toplu
banner327
 AKP Hükümetinin Suriye'yi bataklığa dönüştürmesi, Türkiye'yi bölmeye çabalayan kalleşlerin işini hayal edemeyecekleri kadar kolaylaştırdı. Suriye'nin Halep şehrinde Minig Havaalanı'nı kaybeden Beşşar Esadın rejim gücü askerleri muhaliflerin takibinden kurtulmak için PKK/PYD'ye sığındı. Çok sayıda ağır silahlara, zırhlı araçlara ve 2 tanka PKK/PYD el koydu.
 
AKP'nin kadim dostları PKK, PYD ve Barzani, Esad güçlerinden ele geçirdikleri ağır silahlar ve tanklarla Türkiye sınırına yığınak yapmaya başladılar. Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG tarafından Halep'in kuzeyinde el konulan Esad'ın ağır silah ve tanklarının Türkiye sınırının sıfır noktasında bulunan Kobani kentine doğru yola çıkarıldığı belirtiliyor. Tankların Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Mürşitpınar sınırının sıfır noktasında bulunan Kobani'ye getirilerek burada gövde gösterisi yapılacağı öğrenildi.
 
SURİYE'de sivillere yönelik El Kaide bağlantılı El Nusra örgütünün saldırıları ardından Peşmerge Barzani'nin Bölgesel Kürt Yönetimi de harekete geçti. Suriye sınırında bulunan Simelka Sınır Kapısı bölgesine 8 peşmerge birliği ve tank gönderen Barzani, saldırıların sürmesi halinde sert cevap vereceğini açıkladı. Bu durumda Türkiye tarafına yeni top mermilerinin düşmesi ve yeni katliamlar yaşanması kaçınılmaz görülüyor.
  
Hükümetin Suriye'yi bataklığa dönüştürmesi, Türkiye'yi bölmeye çabalayan kalleşlerin işini hayal edemeyecekleri kadar kolaylaştırdı. AKP'nin kadim dostları PKK, PYD ve Barzani, ele geçirdikleri ağır silahların namlularını Türkiye'ye çevirdiler. Suriye'nin Halep şehrinde Minig Havaalanı'nı kaybeden Beşşar Esadın rejim gücü askerleri muhaliflerin takibinden kurtulmak için PKK/PYD'ye sığındı. Çok sayıda ağır silahlara, zırhlı araçlara ve 2 tanka PKK/PYD el koydu. Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG tarafından Halep'in kuzeyinde el konulan Esad'ın ağır silah ve tanklarının Türkiye sınırının sıfır noktasında bulunan (Ayn El-Arab) Kobani kentine doğru yola çıkarıldığı belirtiliyor.
 
Tankların Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Mürşitpınar sınırının sıfır noktasında bulunan Kobani'ye getirilerek burada gövde gösterisi yapılacağı öğrenildi. Suriye'de sivillere yönelik El Kaide bağlantılı El Nusra örgütünün saldırıları ardından Peşmerge Barzani'nin Bölgesel Kürt Yönetimi harekete geçti. Suriye sınırında bulunan Simelka Sınır Kapısı bölgesine 8 peşmerge birliği ve tank gönderen Barzani, saldırıların sürmesi halinde sert cevap vereceğini açıkladı. Bu durumda Türkiye tarafına yeni top mermilerinin düşmesi ve yeni katliamlar yaşanması kaçınılmaz görülüyor.
 
PYD'NİN ALTI TANKI VAR
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, muhaliflerin geçen yıl sonundan bu yana kuşatma altında tuttukları Halep'teki Minig Havaalanı'nda önceki gün kontrolü sağladığını duyurmuştu. Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG daha önce ele geçirdiği 2 tankın ardından El Nusra Cephesi tarafından Suriye Ordusu'ndan alınan bir tankı daha ele geçirip elindeki tank sayısını üçe çıkarmıştı. PYD ele geçirilen tanklar ve askeri araçlarla yönetimine el koyduğu Kobani'de geçit töreni düzenleyerek gövde gösterisi yapmıştı. Önceki gün ele geçirilen 3 tankla birlikte PYD'nin elindeki tank sayısı altıya çıkarken, ele geçirilen tankların üzerlerine PYD flamaları asılarak konvoy yapıldı.
 
ZIRH DELİCİ TOPA SAHİP
 
PYD'nin Suriye Ordusu'ndan ele geçirdiği Sovyet T-62 tankları basit yapısı nedeniyle çöl iklimine sahip Arap ülkeleri ile Çin ve bazı Asya ülkelerinin ordularında kullanılıyor. 9.53 metre uzunluğa, 3.30 metre genişliğe sahip, 242 mm zırh bulunan tanklarda, zırh delici özelliğe sahip 155 mm'lik yivsiz bir top bulunuyor. 12.7 mm ve 7.62 mm'lik iki ağır makineli tüfek de bulunan tanklar, 700 km. harekat menziline sahip.
 
PEŞMERGE TANKLARI DA BARZANİ'DEN TALİMAT BEKLİYOR
 
Öte yandan Suriye'de PKK'nın kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG ile El Kaide taraftarı El Nusra arasında şiddetli çatışmalar devam ederken, El Nusra mensuplarının bir çok yerleşim yerinde sivilleri öldürmesi üzerine Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tepki gösterdi.
 
Suriye sınırına 8 peşmerge birliği yığan Kürt yönetimi, el Nusra'dan sivil Kürt katliamına son vermesini istedi. Peşmerge Bakanı Yardımcısı Enver Hacı Osman, müdahale için Kürt hükümetinin talimatını beklediklerini söyledi. Suriye'de sivillere yönelik El Kaide bağlantılı El Nusra örgütünün saldırıları ardından Bölgesel Kürt Yönetimi harekete geçti.
 
Suriye sınırında bulunan Simelka Sınır Kapısı bölgesine 8 peşmerge birliği ve tank gönderen Kürt yönetimi, saldırıların sürmesi halinde sert cevap vereceğini açıkladı.
Bölgesel Kürt Yönetimi Peşmerge Bakan Yardımcısı Encer Hacı Osman, Radyo Neva'ya yaptığı açıklamada, sınırda konuşlandırılan 8 peşmerge birliğine, henüz Suriye'deki Kürtlere yardıma gitmeleri yönünde bir emir verilmediğini söyledi. Suriye Kürtleri'ne yardıma hazır olduklarını belirten Encer Hacı Osman "Sınırdaki birlikler Kürdistan bölgesel yönetiminin emrine tabidir. Dolayısıyla nasıl bir karar alınırsa ona uyacaklardır. Biz hazırız emir bekliyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 01:06
YORUM EKLE

banner307

banner325