Alexa

İlker Başbuğ tahliyeden sonra açıklama yaptı

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ , Silivri Cezaevi'nden tahliye edildikten sonra açıklama yaptı.

İlker Başbuğ tahliyeden sonra açıklama yaptı
banner327
 Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ , Silivri Cezaevi'nden tahliye edildikten sonra, "Beni 26 ay hürriyetimden yoksun bıraktılar ama 6 Ocak 2012 günü söylediğim gibi, yüce Türk milleti, oynanan oyunu, iddiaların geçersizliğini, bir Genelkurmay Başkanı ve karargahını terör örgütü karargahı ve terör örgütü olarak suçlamanın kabul edilmez bir durum olduğunu, bizlerin darbecilikle hiçbir alakamızın olmadığını yüce Türk milleti kısa zamanda anladı" dedi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 26 ay sonra Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi. Tahliye sonra İlker Başbuğ açıklama yapıyor...

Başbuğ'un açıklamalarından satır başları;

* Aradan tam 2 sene 2 ay geçti, bizi bu cezaevinde 26 ay nefret ve intikam duygularıyla hareket edenler burada tuttu. Benim 26 ay hayatımdan çaldılar.

* Bizim darbecilikle hiçbir ilgimizin olmadığını Yüce Türk milleti kısa zamanda anladı.

* Benim serbest bırakılmam bir başlangıçtır. Bütün kalbimle inanıyorum ki benim gibi suçsuz bulunan arkadaşlarım da hürriyetlerine kavuşacaklardır.

* Bu gerçekleşmez ise bugün benim serbest kalmamın hiçbir önemi ve anlamı kalmaz.

* 26. Genelkurmay Başkanı 26 ay enteresan.

* İçimde nefret ve intikam duyguları taşımıyorum. Nefreti sevgi alt eder. İçimiz sevgi dolu...

* Benim ve bütün arkadaşlarımın yürekleri ve elleri tertemiz...

* Danıştay cinayetini sanal Ergenekon ile birleştirme projesi kime aittir.

* Teğmen Mehmet Ali'ye kumpas kuranlar cezalandırılmalıdır.

* Hanefi Avcı daha ne kadar içeride kalacaktır.

* ÖYM'ler bir çukura gömülmüştür. O çukurdan nasıl çıkacaklar bilmiyorum.

TAHLİYE KARARI VERİLDİ

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ tahliye edildi.  İstanbul Nöbetçi 20. Ağır Ceza Mahkemesi, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Başbuğ'un tahliyesine karar verdi.

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, tahliyesine oy birliğiyle karar verdiği İlker Başbuğ hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasını kararlaştırdı. İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, İlker Başbuğ hakkında tahliye gerekçesi olarak, "Sabit ikametgah sahibi olması, sosyal durumu, tutuklu kaldığı süre, delillerin toplanmış olması, tutuklamadan beklenen gayenin elde edilmiş olması" hususlarını gösterdi.
Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer'in, Anayasa Mahkemesi'nin müvekkili hakkında verdiği ihlal kararı üzerine yaptığı tahliye talebi, İstanbul Nöbetçi 20. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından incelendi.

İlker Başbuğ'un avukatından ilk açıklama

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin hak ve hürriyet ihlali olduğu yönündeki kararının ardından İlker Başbuğ hakkında tahliye kararı verdi. Bağbuğ'un avukatı İlkay Sezer, tahliyenin akşam 20:30 sıralarında gerçekleşeceğini açıkladı. Kararın ardından kısa bir açıklama yapan Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, '26 aydır süren hukuksuzluk şu an itibariyle ortadan kaldırılmıştır' dedi.

milliyet
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 00:09
YORUM EKLE