Alexa

IŞİD İstanbul'da saldırdı

Gaziosmanpaşa'da IŞİD'e yakın oldukları iddia edilen bir grup, Kürtlere saldırdı.

IŞİD İstanbul'da saldırdı

 Gaziosmanpaşa'da IŞİD'e yakın oldukları iddia edilen bir grup, Kürtlere saldırdı. 

ANF'nin haberine göre, Gaziosmanpaşa'nın Karayolları Mahallesi'nde IŞİD'e yakın oldukları iddia edilen bir grup HDP seçim bürosuna saldırdı.

 
Konferanstan çıkan ve IŞİD yanlısı olduğu iddia edilen grup ile diğer grup arasında başladığı öne sürülen kavga daha sonra büyüdü. IŞİD yanlısı olduğu iddia edilen grup Karayolları Mahallesi'nde HDP seçim irtibat bürosu ve Kürtlerin işlettiği çay ocağına saldırdı. Saldırı sonrası yaralananlar Taksim Acil Servis Hastanesi'ne kaldırıldı. HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan da hastaneye geldi.
 
İbrahim Ayhan Twitter'da şunları yazdı: "İstanbul Gaziosmanpaşadaki IŞİD saldırılarının ardından yaralı arkadaşlarımızı hastanede ziyarete gittik. 8 arkadaşımız şuan hastanede acildeki bir arkadaşımız da iç kanama şüphesi var bir arkadaşımızda ayağından yaralı."
 
Olay üzerine BDP İstanbul Twitter hesabından bir açıklama yayımlandı. Açıklamada "Karanlık odaklar IŞİD çetesini kullanarak halkımızı provokasyona çekmeye çalışmaktadır. Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş'ın başarısına gölge düşürmek için düğmeye basan karanlık ellere izin vermeyeceğiz. GOP'taki yurtsever halkımıza oyuna gelmemeleri, sağduyulu davranmaları çağrısında bulunuyoruz" denildi. 
 
IŞİD yanlısı gruplar geçtiğimiz günlerde İstanbul Valiliği’nin bilgisi dahilinde İstanbul’da cihat çağrılı bir etkinlik yapmıştı.Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2014, 01:49
YORUM EKLE

banner313