Yandex Metrika

Kamu-Sen Üyelerinden Teröre Protesto

Türkiye Kamu- Sen üyeleri Ankara Kızılay Meydanı'nda toplanarak terörü protesto etti.

Kamu-Sen Üyelerinden Teröre Protesto
23 Ağustos 2012 Perşembe 21:43

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Terör sorununun, Kürt sorunu olarak tanımlanmasıyla başlayan, açılım safsatasıyla devam eden süreçte; Habur olayı, Oslo görüşmeleri, bazı milletvekillerinin terör örgütünü masum gösterme çabaları ve terörist-milletvekili kucaklaşması, caniler için en büyük cesaret kaynağı oldu" dedi.

Türkiye Kamu-Sen üyeleri Ankara Kızılay Meydanı'nda toplanarak terörü protesto etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan eylemde terörü ve terör örgütünü lanetleyen Kamu-Sen üyeleri, şehitler için dua etti. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı açıklamada, son günlerde artan hain terör olayları nedeniyle tüm halkın derin bir üzüntü içinde olduğunu belirterek, "Hemen her gün yeni bir şehit haberi gelirken, eli kanlı terör örgütü gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş, mübarek Ramazan Bayramı'nda dahi hain saldırılarını sürdürmüştür. Bir taraftan mayınlı tuzaklarıyla Mehmetçiklerimizi şehit eden caniler, diğer taraftan da Gaziantep'te sivil vatandaşlarımıza yönelik olarak düzenledikleri bombalı saldırı ile 9 masum vatandaşımızın ölümüne, 69 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olmuştur" açıklamasında bulundu.

Terör kurbanları arasında çocukların da bulunduğunu ifade eden Koncuk, "Caniler, hain emellerini silahsız masum vatandaşlarımız üzerinde oynanan oyunlarla gerçekleştirme çabasından dahi çekinmemektedir. Ne yazık ki henüz Gaziantep saldırısının yankıları sürerken, bugün de Hakkari'den 5 şehit haberiyle yine yüreklerimiz yanmıştır. İnanıyoruz ki; bu vahşi eylemleri gerçekleştiren caniler, akıttıkları kanda boğulacaktır. Acımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor. Öfkemiz çığ gibi. Ama devletimizin bekası, milletimizin birliği için gözyaşlarımızı içimize akıtıyor, acımızı içimize gömüyoruz. Dik duracağız. Birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız, metanetimizi koruyacağız. Öncelikle terörü, teröristi, destekçilerini ve milletimizin yaşama hakkı gasp edilirken susanları nefretle lanetliyoruz" diye konuştu.

Terör örgütü ve onun destekçisi olan dış ve iç odakların iyi bilmesi gerektiğini ve ülkeyi bölmeye, bizi bize düşman etmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyleyen Koncuk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türk milleti artık sabrının sonuna gelmiştir ama büyüklüğün göstergesi de kimsenin dayanamadığı acılara dayanmak, kimsenin gösteremediği sabrı göstermektir. Ancak, terör belasının bu boyutlara gelmesinde etkili olan olayları da görmezden gelemeyiz. Yıllardır terörle mücadelede yanlış yol ve yöntem izlendiğini haykırdık. Terör sorununun, Kürt sorunu olarak tanımlanmasıyla başlayan, açılım safsatasıyla devam eden süreçte, Türk Hukuk tarihine kara bir leke olarak geçen Habur olayı, Oslo görüşmeleri, bazı milletvekillerinin terör örgütünü masum gösterme çabaları ve terörist- milletvekili kucaklaşması, caniler için en büyük cesaret kaynağı oldu. Yıllardır terör örgütü mensuplarına gösterilen hoşgörü, sonunda silahsız vatandaşlarımıza bombalı saldırı yapılmasına kadar varmıştır. Birkaç gün önce tüm Türkiye'nin gözleri önünde, bizzat Tbmm üyeleri tarafından kucaklanan terör örgütü üyeleri, buradan aldıkları güç ve malüm çevrelerin verdiği destekle eylemlerini artırmıştır."

Koncuk, "Büyük Ortadoğu Projesi'nin fiilen hayata geçirilmesiyle, bölgesel özerklik ve federalizm gibi tarafımızca asla kabul edilemeyecek taleplerini daha gür bir sesle dillendiren bu kesimlerin takındığı bu aymaz ve cüretkar tutum, bu projenin eş başkanı tarafından mutlak surette irdelenmelidir. Komşumuz Irak'ta yaşanan otorite boşluğu ile palazlanan bu kanlı terör örgütünün, Suriye'de yaratılan kaosla daha rahat hareket imkanı bulması; bölgede silahlı kuvvetlerimize ağır silahlarla hain pusular kurmasına ve sivil vatandaşlarımızı dahi katletmesine yol açmaktadır. Bu saldırılar, bugüne kadar teröristle mücadele yerine müzakere yapan anlayışın gözden geçirilmesi zorunluluğunu ortaya koymuştur. Görülmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti ile ve Türk milleti ile hesabı olanlar dört bir koldan saldırıyor" ifadesini kullandı.

"BİN YILLIK KARDEŞLİĞİMİZE GÖLGE DÜŞMEMELİDİR"

"Bu devlet, bizim en değerli varlığımız. Bu devlete sahip çıkmak da her Türk vatandaşının asli görevidir" diyen Koncuk, "Ancak öfkemiz ve acımız gözlerimizi kör etmemeli, bin yıllık kardeşliğimize gölge düşmemelidir. Terörle mücadele, uzun soluklu, kararlı ve etkili olmalıdır. Suçlu cezasını çekmeli, yaptığının karşılığını almalı ve belasını mutlaka bulmalıdır. Bunun dışındaki her uygulama, teröre davetiye çıkarmak anlamı taşımaktadır. Bu süreçte Türkü ile Kürdü ile Lazı ile bu milletin birlik ve beraberlik içinde teröre karşı dimdik durduğunu, dost düşman herkes görmelidir. Devletimiz büyüktür ve terörü de terörün arkasındaki güçleri de alt edecek güce sahiptir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Gün; yaşadığımız acı ve öfke ile sağduyumuzu kaybetme değil; gün birlik, beraberlik ve soğukkanlılıkla terörün kökünü kazıyacak adımları atma günüdür. Türk milleti büyük bir millettir. Büyüklüğümüzü vakur duruşumuzla, olaylara gerçekçi yaklaşımımızla göstereceğiz. Terörü alet olarak kullanan dış güçlerin oyununa gelmememiz gerekmektedir. Terör olaylarının sıradanlaştırılmasına ve milli refleksleri zayıflatılmış, tepkisiz bir toplum yaratılmasına asla izin vermeyeceğiz. Bilinmelidir ki, bu ülkede ateş, sadece düştüğü yeri değil hepimizin yüreğini yakmaktadır" açıklamasında bulundu.

"ÜLKEMİZİ BÖLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR"

Türkiye Kamu-Sen'in, devletin atacağı her türlü adıma gücünün yettiği kadar destek vermeye hazır olduğunu kaydeden Koncuk, "Ancak, en küçük bir olumsuzlukta, insan hakkı, özgürlük, demokrasi gibi kavramları kullanarak ülkemize ve devletimize saldıran çevrelerin, sivil Türk vatandaşlarının kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katledilmesine sessiz kalması son derece düşündürücüdür.

Ülkemizde son yılların en büyük terör eylemlerinin yapıldığı, onlarca insanımızın katledildiği gün, basın yayın organlarının hiçbir şey olmamış gibi yarışma, eğlence ve magazin programlarını sürdürmesi ve adeta terörü kabullenmiş bir görüntü çizmesi kabul edilemez. Bu bakımdan teröre karşı, milletçe, bireysel ve kurumsal olarak göstereceğimiz tepki, son derece önemlidir" dedi.

"Türkü ile Kürdü ile Lazı ile bu milletin birlik ve beraberlik içinde teröre karşı dimdik durduğunu dost düşman herkese göstermeliyiz" ifadesini kullanan Koncuk, "Terör örgütü ve onun gizli, açık, dolaylı destekçisi olan dış ve iç odaklar iyi bilmelidir ki, ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Şundan eminiz ki; milletimizin doğru yerde ve doğru zamanda göstereceği tepki ve ortaya koyacağı dayanışma; sivil vatandaşlarımıza ve askerimize pusu kuran hainlerin planlarının başlarına geçmesine yetecektir. Bu vesile ile terörle mücadele politikasının bir kez daha gözden geçirmesi gerekliliğini vurgularken, Bayram demeden, kadın, çocuk, yaşlı, genç ayrımı yapmaksızın saldırılarını adeta bir katliama dönüştürecek kadar gözünü kan bürümüş vatan hainlerini nefretle lanetliyoruz. Türkiye Kamu-Sen camiası olarak saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz" şeklinde konuştu.

Ellerinde Türk bayrakları ile terörü lanetleyen Kamu-Sen üyelerinin eylemi olaysız sona erdi.

etikhaberİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.