Alexa

KCK'dan sokağa dökülün emri

Terör örgütü KCK, Başbakanı Erdoğan’ın “Ana dilde eğitim kesinlikle gündemimizde yok” açıklaması KCK'nin kimyasını bozdu

KCK'dan sokağa dökülün emri
Terör örgütü KCK, Başbakanı Erdoğan’ın “Ana dilde eğitim kesinlikle gündemimizde yok” açıklaması KCK'nin kimyasını bozdu.

Terör örgütü KCK,  Başbakanı Erdoğan’ın “ana dilde eğitim kesinlikle gündemimizde yok” açıklamasına “Şu çok iyi bilinmelidir ki, ana dilde eğitimi tartışmak, Kürt halkı için artık onur kırıcı bir durumdur” şeklinde yanıt geldi.

Kürtleri sokağa dökmeye çalışan KCK, 
“40 yıllık özgürlük mücadelesinden sonra hiçbir gücün Kürt kimliği ve kişiliği ile özgürlüğü ve ana dilde eğitim hakkının önüne geçemeyeceği açıktır” açıklaması yaptı,


Erdoğan’ın açıklamasının, müzakere ve çözüm ruhuyla hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtilen KCK açıklamasında “Kürt halkı; dilini, kültürünü, kimlik ve kişiliğini ret eden her açıklama, tutum ve davranış karşısında elbette ki tepkisini en üst düzeyde ortaya koymalıdır. Egemen sömürgeci zihniyet, Kürtlerden karşı koyuş görünce ancak daha sağlıklı düşünebilecektir. Bunun için Kürtler hiç kimseden, hiçbir yerden özel bir talimat beklemeden her şeyden önce insan ve halk olmaktan kaynaklı direniş hakkını sonuna kadar geliştirmelidir' dedi.
 
 Kürt aydınları, hukukçular, sivil toplum örgütleri ve Türkiyeli dostlar; devrimci, sosyalist ve demokratlar seslerini yükseltmelerini gerektiğini belirterek,  "Her şey ana dilde eğitim için deyip, ayağa kalkınmalıdır.Halkımız, Apo’ya karşı uygulanan haksızlığa haftanın her Çarşamba ve Cuma günleri büyük protestolarla karşılık vermelidir.” dendi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2013, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
tek din tek bayrak tek devlet
tek din tek bayrak tek devlet - 6 yıl Önce

kck kesinlikle kürtleri temsil etmiyor.