Alexa

Kim kime kumpas kuruyor?

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ABD’de Fethullah Gülen ile görüştüğü sıralarda, Obama’ya kapsamlı bir dosya sunulduğunu söyledi.

Kim kime kumpas kuruyor?
Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşinin ABD’de Fethullah Gülen ile görüştüğü sıralarda, Obama’ya kapsamlı bir dosya sunulduğunu söyledi.

Karaca, STV’de ‘Gündem Özel’ programında, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hidayet Karaca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşinin ABD’de Fethullah Gülen ile görüştüğü sıralarda, Obama’ya kapsamlı bir dosya sunulduğunu söyledi. Hemen akabinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Fethullah Gülen’i ziyaret ettiğini açıklayan Karaca, “Bir emirleri var mı diye Bülent Arınç’ı göndereceksiniz, aynı günlerde ABD yetkililerine kapsamlı bir dosya sunacaksınız. Kim kime kumpas kurmaya çalışıyor. Bu çelişki nedir?” ifadelerini kullandı. Hakan Fidan görüşmesinin içeriğinin sorulması üzerine Hidayet Karaca, “Onu Hakan Fidan’a sormak lâzım. Neden Hocaefendi’yi ziyaret ediyorsun. Her halde, verdiği dosyanın içeriğinde ne var ne yok bir de gideyim gözümle mi göreyim diyor! Yani bu yapılabilir mi? Siz bir yerde bütün ipleri kıracaksınız, insanın kalemini kıracaksınız, boğazına ipi geçireceksiniz, bunun için bir takım algı yönetimleri yapacaksınız. Arkadan bu insanı hiçbir şey yokmuş gibi ziyaret edeceksiniz. Ben şunu söylüyorum; 2004 yılındaki MGK kararları neyse, 2014’te son MGK’da gelinen nokta da bu süreçte hizmetle alakalı ciddî bir çalışma yapılmış. 
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 13:19
YORUM EKLE