Alexa
banner314

Kırıkkale'den Akillere Protesto

Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu, Kırıkkale’de toplantı yaptı. Akiller vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Kırıkkale'den Akillere Protesto

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaş “Akil İnsanlar” ın  bulunduğu yere  yürüdü. Kalabalık, Polis barikatı ile karşılaştı. Emniyet güçleri ile grup üyeleri arasında arbede yaşandı. Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal, ortalığın yatışması için açıklamada bulundu. Sevgi yolu üzerinde toplanan vatandaşlar, ‘Akiller dışarı, Akilleri şehrimizde istemiyoruz, Akillerin akıllarını alırız, Kırıkkale’yi terk edin, Süreç mimarlarını buraya getirin, Apo ile pazarlık yapanı bu millet affetmeyecek, AKP’ye oy verenlerin elleri kırılsın, Başbakan buruya gelsin’ sloganları attı. 

MHP Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Pekdoğan, İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal ile görüşerek; şehit ailelerinden seçilen 2 kişinin akil heyet ile görüşmesi gerektiği söyledi.  Talebi olumsuz sonuçlanan sonuçlandı.Şehit Ailelerin akillerle görüşmesine izin verilmedi.

Polislerin vatandaşlara karşı aşırı güç kullanması alanda bulunan herkesin tepkisini çekti. Ülkesini, milli birliğini ve bölünmez bütünlüğün korunması için bayraklar ile alana gelen vatandaşlar polislere dönerek, ‘Teröriste yapamadığınızı burada bize yapıyorsunuz, gidin bu artistliğinizi doğuda yapın. Biz sizler için buradayız, terörist değiliz, size kurşun sıkanların savunucularına karşıyız’ diyerek tepki gösterdiler. Bayrakları ve şehit olan oğullarının posterleri ile alana gelen şehit anaları da polislere tepki göstererek, ‘Size kurşun sıkanları korumayın” dediler. 

 

Polis barikatını aşamayan kalabalık daha sonra sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Türk Bayrakları. Alkışlar ve korna sesleri ile katılımın yüksek olduğu yürüyüşte Ülkü Ocakları’nın açtığı dev Türk Bayrağı ile görkemli hale geldi.

MHP  Türk eğitim sen, Kırıkkale ülkü ocakları  Kırıkkale CHP il başkanlığı  Kırıkkale Atatürk düşünce derneği, Kırıkkale Türk sağlık sen, Kırıkkale işçi partisi, Kırıkkale vatan için can verenler derneği, MHP Kırıkkale belediye başkan aday adayları  sivil toplum örgütleri de protesto yürüyüşüne katıldılar

MHP İL Başkanı Seyit Ahmet Göçer, akil adamların akılsız adam olduklarını belirtti. Akillerin her gittiği yerde protesto ile karşılandığını belirten Göçer, halkın sabrının iyice taştığını ve bu olayın iyice kötüye gittiğini söyledi. Ülkede iç karışıklığın baş göstereceğini belirten Göçer, hükümetin yanlış politikası ile birlikte milletin birbirine düşman gibi gösterildiğini bildirdi. Türkler ve Kürtlerin yüzyıllardır barış içinde yaşadığını belirten Göçer, hükümetin ne yaptığını bilmediğini ve ülkeyi etnik kökene ayırarak iyice kaosa sürüklemek istediğini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 01:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT FİDAN
MURAT FİDAN - 6 yıl Önce

beşir atalay duysun

banner307

banner313