Yandex Metrika

Koncuk; Milli Olan Her Şeye Karşı Adeta Savaş Açılmıştır

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Türkiye’yi çözülme, ayrışma sürecine sürükleyenler ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünü kalplerden silemeyeceklerdir.

Koncuk; Milli Olan Her Şeye Karşı Adeta Savaş Açılmıştır
22 Nisan 2013 Pazartesi 17:31

 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Türkiye’yi çözülme, ayrışma sürecine sürükleyenler ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünü kalplerden silemeyeceklerdir. İstiklal Marşı'ndan rahatsızlık duyan güruh, milletimizin birbirine sıkıca kenetlenmesine ve coşkuyla İstiklal Marşı'nı söylemesine engel olamayacaktır” dedi.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik veÇocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Koncuk mesajında, TBMM’nin açılışının 93. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın büyük bir gururla kutlandığını belirterek, “Milli bayramlarımız, milletimizi birbirine kenetleyen, zor koşullarda kazandığımız zaferlerimizle ile bir kez daha gurur duymamızı sağlayan ve düşman işgaline kurtuluş darbesi vurarak, topraklarımızda kök salmaya çalışan emperyalizmi sonsuza dek defeden Büyük Önder Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle, saygıyla yad etmemize vesile olan en kutsal değerlerimizdendir” diye konuştu.

Koncuk, “Biz, bu yıl Ata'mızın çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklarımıza kutlama mesajları göndermeyi çok isterdik. Ancak ne yazık ki, ortada çocuklarımızın coşkuyla kutlayacağı bir bayram bile bırakmadılar” diyerek mesajında şunları kaydetti:

“Son yıllarda yaşananlar çok dikkat çekicidir. Milli olan her şeye karşı adeta savaş açılmıştır. Aslında bu sürece nasıl gelindiğini anlamak zor değildir. Adım adım hayata geçirilen uygulamalar bugün karşımıza çözülmenin ta kendisi olarak çıkmaktadır. Çözülmenin şifrelerini çok iyi çözenler, bu millete benliğini, değerleri unutturmaktan geçtiğini anlayanlar, kollarını sıvayarak işe milli bayramlardan başlamışlardır.”

23 NİSAN TÖRENLERİ

Terör eylemleri nedeniyle 2011 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin iptal edildiğini hatırlatan Koncuk, daha sonra Van depremi gerekçe gösterilerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptal edildiğini söyleyerek şunları dile getirdi:

“Son olarak Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği değiştirilmiş, yönetmelik değişikliği ile birlikte milli bayramların stadyumlarda ve alanlarda kutlanması yasaklanmış, milli bayramlar alışveriş merkezlerinin duvarları arasına hapsedilmişti. Nitekim geçen yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Türk milletinin kahramanlık mücadelesini yansıtmaktan ziyade, panayır havasında yapılmış, halkın coşkuyla kutlamasına imkan verilmemişti.

Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği kapsamında bu yıl 23 Nisan törenleri de 19 Mayıs törenlerinin akıbetine uğrayacaktır. Ata'mızın çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aslına uygun olmayan, 23 Nisan ruhunu yansıtmayan, 23 Nisan’ın anlamından uzak bir şekilde kutlanacak, 23 Nisan’da halkın ve öğrencilerin geniş katılımıyla yapılan görkemli törenler tarihe karışacak, stadyum kutlamaları yapılmayacaktır. Stadyum kutlamalarını, fazlalık ve sıkıcı ayrıntı olarak değerlendirenlerin bayram kutlamalarını kenar danteli gibi gördüğü anlaşılmaktadır.”

Öte yandan, yönetmelikle öğrencilerin devlet büyüklerinin makamına oturması uygulamasının da kaldırıldığına dikkat çeken Koncuk, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın açıklamasına göre uygulamanın bu yıl yapılacağının belirtilmesi üzerine, “Gelenek haline gelen ve renkli görüntülerin yaşandığı bu uygulamanın yönetmelikte yer almaması, siyasi iradenin keyfiyetine bırakılması kabul edilemez bir durumdur. Bunun anlamı şudur: Önümüzdeki yıl siyasi irade, bu uygulamanın yapılmasını istemezse, yapılmayacaktır” dedi.

“Şu anda devlet töreniyle kutlanan tek bayram 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’dır” diyen Koncuk, “19 Mayıs ve 23 Nisan’ın stadyumlarda kutlanmasını eften püften, üfürükten teyyare bahanelerle yasaklayanlar yakın bir gelecekte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da bu milletin elinden alırsa, şaşırmayacağız. Zaten Cumhuriyet Bayramı da milletimizin elinden alınırsa, geriye milli mücadeleyi, bağımsızlığımızı simgeleyen ne kalacaktır?” şeklinde konuştu.

MİLLİ BAYRAMLAR VE ÇÖZÜM SÜRECİ

Koncuk, milli bayramlar, öğrenci andı ve İstiklal Marşı’nın bile bugün tartışma konusu yapıldığına işaret ederek, “Ana dilde eğitim talepleri bölücü güruh tarafından zamanı geldiğinde buzdolabından çıkarılıp ısıtılmaktadır. Bebek katili muhatap alınarak yürütülen sözde çözüm sürecinin de has incileri olan bu girişimler, gelecek nesillere bırakacağımız hiçbir şeyin kalmayacağının ayak sesleridir” ifadesini kullandı. Koncuk mesajına şöyle devam etti:

“Diyarbakır’da yapılan Nevruz kutlamalarında bölücü elebaşının sözde mesajlarına alkış tutmak, canilerle yeni bir Türkiye’nin inşasına soyunmak, paçavraları bayrak olarak açanlara, bölücü elebaşının boy boy resimlerini koca meydana asanlara yaptırım uygulamamak, bu vatanın şerefli, onurlu, cesur Mehmetçiğinin katillerini adam sıfatına koymak ve muhatap almak, eyalet sisteminin borazanlığını yapmak, Türk adından rahatsız olup, Türklüğe dair ne varsa silmeyi hedeflemek hatta Türk bayrağının adının değiştirilmesini teklif etmek, bazı kurum tabelalarından T.C. ifadesini kaldırmaya yeltenmek; ülkemizin bölük pörçük olmasına zemin hazırlamak değil midir? İdeolojik saplantılarının esiri olanlar yakın bir zamanda Türkiye adını bile tartışmaya açmaya cüret edebilecektir. Aklı fikri yerinde olan, algıları açık olan her ferdin milli bayramlarımızın içinin nasıl boşaltılmak istendiğini, Büyük Atatürk’ün sağlam temeller üzerine kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin nasıl alabora edilmeye çalışıldığını ve milletimizin bölünmenin eşiğine sürüklendiğini görmesi gerekmez mi?”

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE SÖZÜNÜ KALPLERDEN SİLEMEYECEKLERDİR”

“Her ne kadar çocuklarımızın elinden 23 Nisan’ı, gençlerin elinden 19 Mayıs’ı almaya çalışsalar da başarılı olamayacaklardır” ifadesini kullanan Koncuk, “Türkiye’yi çözülme, ayrışma sürecine sürükleyenler okullarda öğrenci andını kaldırmaya çalışsalar da, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünü kalplerden silemeyeceklerdir. İstiklal Marşı'ndan rahatsızlık duyan güruh, milletimizin birbirine sıkıca kenetlenmesine ve coşkuyla İstiklal Marşını söylemesine engel olamayacaktır” diye konuştu.

Koncuk, “Bugün hür olarak aldığımız her nefesi, topraklarımıza özgürce her ayak basışımızı Atatürk’e ve şehitlerimize borçlu olduğumuzu bilen milletimiz, yağmacılarla, bozguncularla, bölücüler ile pamuk helva olanları da affetmeyecektir. Zira bu millet ateş nöbeti geçirenlerin ateşini söndürmesini gayet iyi bilir ve değerlerimizi hercümerç etmeye kararlı olan odakların oyununu en kısa zamanda bozar.

Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet, rahmet ve saygıyla anıyoruz” dedi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.