Yandex Metrika

“Kürdistan” Devleti Hayata mı Geçiyor?

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. K. Tuncer ÇAĞLAYAN :rgütün Türk topraklarından çekileceği beklenirken bilakis dağa çıkışlar binlerle ifade edilen rakamlarla artmış, sözde şehitlikler inşa edilmiş, milletvekili sıfatı taşıyan sözcüleri 4 parçalı Kürdistan’ı kuracaklarını ilan etmiştir."dedi

“Kürdistan” Devleti Hayata mı Geçiyor?
23 Temmuz 2013 Salı 03:01

 Ülkemiz son yılların en büyük badiresi olan terör belasından kurtulmak için önemli bir mücadele ve fedakârlık sergilemiştir. Terörle ya mücadele edersiniz ya müzakere, 30 yıl mücadele ettikten sonra Türkiye müzakere yoluna girmiş, terör meselesini çözüm süreci olarak bu adlandırılmıştır. Fakat süreç ilerledikçe gelen işaretler çözümden çok Türkiye’nin çözülmesi işaretlerine dönmüştür.


Osmanlı’nın son döneminde devletin çözülmesini tetikleyen temel konu, gayr-i Müslimlerin ayrılıkçı hareketlere yönelmesi, Batını misyoner okullarında yetişen liderlerinin terör örgütleri kurarak Osmanlı güvenlik güçleri ile çatışmaya girmesi ve Türk köylerini basarak Türk ve Müslüman ahaliyi korkutmaları suretiyle terör olmuştur. Batının da himayesi ile Rum terörü, Sırp terörü, Bulgar terörü, Karadağ terörü ve Ermeni terörü şeklinde halka halka gelişen olaylar karşısında aziz kalan Osmanlı Devleti maalesef çözülme sürecine girmiş ve Balkanları kaybetmiştir. Sultan II. Abdülhamit’in ve İttihat ve Terakki İktidarlarının uygulamaları ile Ermeni terörü başarısız olmuş, Doğu Anadolu Türk kalmıştır.

Bütün terör örgütlerinin yöntemi hemen hemen aynı olmuştur: önce silahlı tedhiş hareketi, kendi insanına propaganda, itaat etmeyeni katletme, devletin güvenlik güçlerini tahrik, dünyaya kendini mazlum, devleti ceberrut gösterme, çözüm için muhtariyet/özerklik talebi, ana dilde eğitim, yerel yönetimlerde söz ve iktidar sahibi olma, yerel güvenlik birimlerini oluşturma imtiyazı, ayrı bayrak gibi talepler birbirini takip etmiştir. Bir de şunu ilave etmek gerekir ki hiç biri amacına sadece kendi gayreti ile ulaşamamış, mutlaka bir Osmanlı Rus harbi sonunda Rusya ile birlikte diğer Batılı Güçlerin zorlaması ile Osmanlı’dan kopmuşlardır. İsyan edenler, cesaretlerini zaten Batı’dan özellikle Rusya, İngiltere ve Fransa’dan almıştır. DEVAMI...İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.