Alexa

'Kurşun Türk milletine, adaletine sıkılmıştır'

Türk Büro Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Sevim Gökalp, “Dün yaşanan olay sadece bir savcının öldürülmesi değil, hukukun katledilmesidir.

'Kurşun Türk milletine, adaletine sıkılmıştır'

 Türk Büro Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Sevim Gökalp, “Dün yaşanan olay sadece bir savcının öldürülmesi değil, hukukun katledilmesidir.

Sıkılan kurşun, Türk milleti adına karar veren cumhuriyet savcısına, onun şahsında Türk adaletine sıkılmıştır. Cumhura, yani Türk milletine sıkılmıştır. Bu olay, tarihimize kara bir leke olarak düşmüştür. Siyasi iktidarın terör örgütüne verdiği tavizler neticesinde bu terör saldırısı yaşanmıştır.” dedi.

Türk Büro Sen Şubesi, terör örgütü DHKP-C militanlarınca, İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında rehin alınan ve şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için İzmir Adliyesi önünde basın açıklaması düzenledi. Sosyal tesisler önünde toplanan sendika üyeleri, yakalarına siyah kurdele taktı. Grup adına basın açıklamasını, Şube Başkanı Gökalp yaptı. Başsağlığı temennisinde bulunan Gökalp, “AKP, iktidarı boyunca birçok hukuksuzluğa göz yummuştur. Mahkeme kararları tanınmamıştır. Siyasi iktidarın yaptığı hukuksuzluklar, ülkemizde hukuk elden gidiyor endişesi yaratmış, bu sebepten herkes kendi hukukunu aramaya başlamıştır. Cumhuriyetle yönetilen ülkemiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık sistemi sevdasıyla kaosa sürüklemektedir. Bu yolda terör örgütüyle masaya oturup ihanet sürecini başlatmaktan geri durmayarak, terör örgütünü meşrulaştırmaya çalışmıştır. Siyasi iktidardan aldıkları çözüm süreci desteği ile kendilerinde adliyeye girme hakkı gören terör örgütü üyeleri, Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ı şehit etmişlerdir.” dedi. Adliyelerdeki güvenlik zafiyetinin çözüme kavuşturulamadığını söyleyen Gökalp, sözlerine şöyle devam etti: “31 Mart günü yaşanan krizin de hükümet yetkilileri tarafından yönetilemediği ayan beyan ortadadır. Ülkemizde adaletin ve hukukun sağlanabilmesi için daha kaç savcımız, kaç kamu görevlimiz şehit edilmelidir?”

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 17:21
YORUM EKLE