Alexa

MHP ve Ülkü Ocaklarından Ortak Program

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Çarşamba günü Çanakkale Zaferi Anma Programı yapılacak.

MHP ve Ülkü Ocaklarından Ortak Program
Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Çarşamba günü Çanakkale Zaferi Anma Programı yapılacak.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından yapılan duyuru şu şekilde:


Bilindiği gibi AKP hükûmeti 18 Mart 1915 tarihli Çanakkale Zaferi kutlama törenlerini sözde Ermeni soykırımı iddialarının anıldığı 24 Nisan tarihine ertelemiştir. Böylece tarihimizin bu şanlı sayfasını övünçle hatırlamak; şehit ve gazilerimize minnet duygularımızı dualarla, aminlerle dile getirmek üzere her yıl devlet olarak üst düzeyde yapılan törenlere sözde soykırım gölgesi düşürülmüştür.

Çanakkale Zaferi’ni anma törenlerinin 24 Nisan gibi yalan ve iftiralarla dolu iddiaların her yıl tekrarlandığı bir tarihle birleştirilmesi aynı zamanda şehitlerimizin ve ebediyete göçen gazilerimizin ruhlarını inciten saygısızca bir karar olmuştur.

Bu sebeple Çanakkale Zaferi’ni her yıl olduğu gibi yine 18 Mart’ta milletçe kutlamak üzere Çanakkale’de MHP Teşkilatı ve Ülkü Ocaklarının katılımıyla etkinlik programı düzenlenmiştir.

Etkinlik programına, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adına Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz katılacaktır.

Program şöyledir:

Saat 09.00-09.30 Cumhuriyet Meydanına Çelenk Koyma (Devlet Töreni)

Saat 09.30-11.30 18 Mart Kutlamaları (Stadyum Devlet Töreni)

Saat 12.00-12.30 Şehitlerimiz İçin Okutulacak Mevlit Programı Katılım (Öğle Namazı Öncesi Çanakkale Fatih Camii)

Saat 13.00-14.00 Cumhuriyet Meydanında - İl Binasında Partilileri Selamlama (Parti Çelengini Atatürk Heykeline Konulması ve Saygı Duruşunun Ardından Partilileri Selamlama)

Saat 14.30-15.30 Lapseki Teşkilatı Ziyareti ve Meydanda Partilileri Selamlama

Saat 16.00-17.30 Gelibolu’ya Gemi İle Geçiş ve Teşkilatlarla Buluşma

Saat 18.30-19.00 Gelibolu Yarımadasında Bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Eceabat Belediyesini Ziyaret

Saat 20.00-21.00 Eceabat-Çanakkale Geçişi (Duruma Göre Eceabat Veya Çanakkale’den Misafirlerimiz, İl Divan, İlçe Başkanları, İl Genel Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Aday Adaylarımızın Katılımı İle Akşam Yemeği)

Saat 21.30-22.30 TV Programı

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 14:40
YORUM EKLE