Alexa
banner314

MHP'li Ogan'ın Kandil Kutlaması

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN Türk-İslam Aleminin Regaip Kandilini kutlama Mesajı

MHP'li Ogan'ın Kandil Kutlaması
 11 Mayıs 2013 tarihinde mübarek üç aylardan ilk olan Recep Ayının ilk Perşembe günü Cuma gününe bağlayan Regaip Kandili gecesidir. Tıpkı diğer önemli kandillerimiz gibi Regaip Kandili de temiz duyguların, imanın, inancın bir araya gelerek insan kalbine seslendiği kutsal bir gecedir.

 

Cenab-ı Hakk’ın yüceliğiyle, peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in nurunun bir araya geldiği bu gece hepimizin kendini sorguladığı, kötülüklerle arasına mesafe koyduğu tam anlamıyla iyiliğin egemen olduğu bir zamandır. Mübarek üç aylar ve Regaip Kandili adaletin önemini daha iyi kavramamız için bir fırsat, kardeşliğin değerini anlamamız için mükemmel bir fırsat anlamına gelmektedir. Regaip Kandilimiz aynı zamanda barışı müjdeleyen dinimizi daha iyi anlamak için kıymetli bir zamandır. Tövbe edilen, hatalardan dönülen bu mübarek gün doğruluk için çalışmak için de önemli bir vesile olmuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerimizle mübarek üç ayların başlangıcının ve Regaip Kandili’nin Türk-İslam alemine hayırlar, ülkemize esenlikler getirmesini Yüce Rabbimizden dileriz.

 

Dr. Sinan OĞAN

MHP Iğdır Milletvekili

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 15:43
YORUM EKLE

banner307

banner313