Yandex Metrika

Milliyetçilikten Sonra Milliyetçiler de Ayak Altında

Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç Başbakan'a hakaret ettiği gerekçesiyle açığa alınmıştı

Milliyetçilikten Sonra Milliyetçiler de Ayak Altında
21 Mart 2013 Perşembe 13:59

Başbakan’ın “Bütün milliyetçilikleri ayaklarımın altına alıyorum” sözlerine sosyal medyada tepki gösteren ve "Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, ayaklar altındadır" diyen Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç açığa alınmıştı.

MESUT TANER KİMDİR

Mesut Taner Genç, 1957 yılında Hatay İli Reyhanlı İlçesi'nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Reyhanlı'da tamamladı. 1980 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1984 yılında mezun oldu. 

1987 yılında girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak 1988 yılında Gaziantep İli'nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı'nın eğitim programı kapsamında 1989-1990 yılları arasında İngiltere'de bulundu. 

Sırasıyla, 1990 yılında Kayseri Sarız İlçesi Kaymakam Vekilliği, 1991-1993 yılları arasında Sivas Gölova, 1993-1995 yılları arasında Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığı yaptı. 1995-1997 yılları arasında Mardin Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. 1997-2003 yıları arasında İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü ve Daire Başkanı ve 2003-2008 yılları arasında Ankara Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008 yılında Samsun Vali Yardımcılığı'na atandı.

MİLLİYETÇİ SÖYLEMLERİYLE SAMSUN KAMUOYUNDA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Milliyetçi ve hükümet karşıtı söylemleriyle dikkat çeken Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, uzun süre Samsun kamuoyunda kendinden söz ettirmişti.

Diğer yandan, Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde Kaymakamlık yaptığı 1993-1995 yılları arasındaki anılarını 2008 yılında kitaplaştırıp yayımlayan Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, terörün bitirilmesi noktasında herkesin görüşünün alınıp, kendisinin fikrinin sorulmamasına sitem etmişti.

"TÜRK MİLLETİ BÜYÜK BİR İŞGALE DOĞRU GİDİYOR”

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Samsun Şubesi'nin İstişare Toplantısı'nda konuşan Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, "Türk milleti büyük bir işgale doğru gidiyor. Bu milletin sabrı taşmasın. Milletin ayranı kabarmasın. Kimse de kabartmasın" dedi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Samsun Şubesi'nin İstişare Toplantısı Fuar İçi Neco Tesisleri'nde yapıldı. Düzenlenen toplantıya MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Samsun Vali yardımcısı Mesut Taner Genç, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, partililer ve sivil toplum örğütü temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, bugün Türk kelimesinden rahatsız olanların olduğunu söyledi. Mesut Taner Genç, "Bugün Türk kelimesinden rahatsız olanlar var. Kendini yüce Türk milletinin bir ferdi saymayıp, ben Türkiye'yim diyenler. Bu milletin ekmeğini yiyip bu milleti sömürenler ve faydalanan, bu ülkeye hiçbir yararı olmayanlar kendilerini Türk'e karşı savaşmaya mecbur gibi hissediyorlar. Bu grupların karşısında sadece sizler ve yüce Allah var. Resmi dilin kabul edilmesi yolunda ilk adımı attılar. Bütün adımlar sırasıyla gelecek. Maalesef bunları yaparak Allah adını kullanarak yapıyorlar. Türk milletini bölüyorlar. Türk milleti büyük bir işgale doğru gidiyor. Bu milletin sabrı taşmasın. Milletin ayranı kabarmasın. Kimse de kabartmasın" diye konuştu.

“BUGÜN BU TOPRAKLARDAN BİZİ ATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Türk devletlerinin Viyana kuşatmasından sonra sürekli savunmada olduğunu hatırlatan Genç, "Türk devletleri, Viyana kuşatmasından sonra sürekli savunmadadır. Sürekli bir yerlere ötelenmek ve sürüklenmek istiyor. Türkiye topraklarının 30 kat büyüklüğünde ki toprakları bıraktık. Bir zamanlar oralarda ezanlar okunuyordu. Ne yazık ki o topraklar artık bizim değil. Balkan topraklarının kaybedilmesi çok acıdır. Büyük devletlerin baskısı sonucu bir takım azınlıklara haklar dil ve din serbestliği özel yetkiler verilerek azınlıklar kaşındırıldı ve bütün balkanlar ayaklanarak Türkü arkadan hançerlediler. Türk devleti, Atatürk ve silah arkadaşlarının milletçe vermiş olduğu yiğitçe bir mücadele sonrasında Anadolu'ya topraklarına sığındı. Bugün bu topraklardan bizi atmaya çalışıyorlar. Bir zamanlar balkanlarda yaşananlar bugün ülkemizde uygulanıyor. Bugün ülkemizde bizle et ve kemik gibi olan azınlıklar, maalesef ki 'siz Türk değilsiniz' diyerek kaşındırılıyor" şeklinde konuştu.

Samsun Sivil Toplum kuruluşları ortak bildiri yayınladı

Samsun Sivil Toplum kuruluşları bu gün ortak bildiri yayınlayarak tepkilerini ortaya koydular.

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. K. Tuncer ÇAĞLAYAN tarafından okunan bildiride:

“Bizler; sayın vali yardımcısının açıklamalarını, tamamen devletinin itibarını ve milletinin onurunu korumak adına hissiyatını bildiren, bir fikir ve düşünce hürriyeti olmanın ötesinde, devletin temsilcisi olan il valisinin yardımcısı olarak, aynı zamanda görev ve sorumluluğunun gereğini yaptığını düşünüyoruz. Sayın vali yardımcısının bu olaydan dolayı cezalandırılması, vatan ve millet düşmanlarını cesaretlendirecektir. Umarız ve temenni ederiz ki; sayın vali yardımcısı, açılıma kurban edilen vatansever bürokratlar arasına girmez.

Bu duygu ve düşüncelerle, sorumluluk sahibi, aklı selim; vatansever, milliyetperver yetkilileri göreve davet ediyoruz. İstiklal ve kurtuluş mücadalesinin temellerinin atıldığı samsun ilinin mülki idare amirleri arasında yer alan sayın vali yardımcısı, istiklal ve kurtuluş mücadelemize meydan okuyanlara karşı, samsun’lu hemşehrilerimizin hissiyatına tercuman olan, sosyal medyadaki, bu açıklamasından dolayı, tek sermayesi ve siyasi varoluş gayesi, türk milletine düşmanlık besleyenleri sevindirecek; türk milletine sevdalı olanları üzecek uygulamaların muhatabı olmaz.

Herkes şunu bilsin ki, türk milliyetçileri devletinin üniter yapısını ve bekasını, milletinin birliğini, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için meşru yol ve yöntemlerle gereğini dün yapmıştır, bu gün de yapacaktır, yarınlarda da yapmaya devam edecektir.” dedi

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. BİLDİRİNİN TAMAMI

http://www.kapsamhaber.com/yerel/vali-yard-genc-icin-samsun-ayaga-kalkti-h2378.html
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.