Alexa

Muhtar Adayından Örnek Davranış

İki dönemdir Ortaca'ya bağlı Akıncı köyünde muhtarlık yapan Şefik Gökçen, maaşını köye bağışlıyor.

Muhtar Adayından Örnek Davranış
banner327

Ortaca'ya bağlı Akıncı köyünde muhtarlık yapan Şefik Gökçen, ihtiyacı olmadığı gerekçesiyle maaşını köye bağışladı. 26 yıl Devler Su İşleri'nde çalıştıktan sonra emekli olduğunu ve köyüne yerleştiğini söyleyen Gökçen, "Eşim ve ben emekliyiz. Çocuklarımın da kendi işleri var, maddi anlamda sıkıntımız yok. Herhangi bir ihtiyacımız olmadığı için muhtarlık maaşımı köyde kullandım. Muhtarlığımın ilk 5 yılının sonunda köy muhtarlığına 31 bin lira bağış makbuzu kestim. Mart ayının sonunda yine yaklaşık 30 bin lira bağış yapacağım" dedi.
Gökçen, köyün fazla geliri olmadığını, su geliri ve kendi maaşıyla köyün eksiklerini giderdiğini belirterek şöyle dedi:

"Bu para köyüm için verildiği için köye bağışlıyorum. Bunu da içimden gelerek yapıyorum. Köyümüzün dışarıya hiçbir borcu yok. Ben bu köyün çocuğuyum. Çocuklarım bir iş sahibi olduysa ben de bu konuma gelmişsem bu köyün sayesinde oldu. Köye hizmet vermek için muhtar oldum. Muhtarlığım döneminde köye üç köprü, caminin tadilatı, cenaze aracı, düğün salonu, muhtarlık odası gibi işler yaptım."

Gökçen, muhtarlık maaşı da olsa köyden bir şey almanın vebalinin çok büyük olduğunu, bu parada daha doğmamış çocukların hakkının olduğunu kaydetti.

Muhtarlığı yeniden aday olduğunu, karşısına iki aday çıktığını bildiren Gökçen, "Bunlardan biri, azalarımdan birisi. Tabi ki ona da başarılar diliyorum. Kazanırsa biz de yardımcı oluruz" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 02:55
YORUM EKLE