Alexa

O twite cemaatten açıklama

Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta canlı yayında ağlamasının ardından Fethullah Gülen'in resmi twitter hesabından atılan ve olay olan twitle ilgili açıklama geldi.

O twite cemaatten açıklama
 Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta canlı yayında ağlamasının ardından Fethullah Gülen'in resmi twitter hesabından atılan ve olay olan twitle ilgili açıklama geldi. Rotahaber'in haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta canlı yayında ağlamasının ardından önceki akşam Fethullah Gülen'in resmi twitter hesabından "Hayatını gayri ciddi yaşayanlarda kalbi hayat olmaz. Onların ağlamaları da ayrı bir yalandır" şeklinde twit atılmış ve bu twit AK Partililerin büyük tepkisine neden olmuştu.

Twitin medyada da yer alması ve tepkilerin artması üzerine söz konusu twit silinmişti. Twitin silinmesine rağmen tepkilerin devam etmesi üzerine cemaatten konuyla ilgili açıklama yapıldı."O TWİTİN ERDOĞAN'IN AĞLAMASIYLA İLGİSİ YOK"

AK Parti-Cemaat arasında yaşanan gerginlikle ilgili 12 maddelik açıklamayı da yapan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Gülen'in resmi twitter hesabından atılan twitin Başbakan Erdoğan'ın ağlamasıyla bir ilgisinin olmadığını belirtti.
Söz konusu twitteki cümlenin cemaatin yayın organı olan Sızıntı dergisinde 1993 yılında yayınlanan bir yazıdan alıntılandığını kaydeden Yeşil, "Bu tweetin Sayın Başbakanla ilintilendirilmesi fevkalade üzücüdür." diyerek, Gülen'in "Gözyaşları ruh inceliğinin şahitleridir.İnce insan yüzünü gözyaşları ile yıkayan insandır. İçi sızlamayanlar kirpiği ıslanmayanlar kem talihli hoyratlardır" şeklindeki sözlerini hatırlattı. Yeşil, söz konusu twitin 1993 tarihli Sızıntı dergisinin 176. sayısının 375. sahifesinde bulunabileceğini de ifade etti.

ERDOĞAN'A ÖVGÜ KILIÇDAROĞLU'NA GÖNDERME!

Fethullah Gülen'e ait olduğu belirtilen cümledeki "Gözyaşları ruh inceliğinin şahitleridir. İnce insan yüzünü gözyaşları ile yıkayan insandır." sözleriyle Başbakan Erdoğan övülürken, "İçi sızlamayanlar kirpiği ıslanmayanlar kem talihli hoyratlardır" sözüyle de "Ağlayan insan çaresiz ve zavallı insandır" diyerek Erdoğan'ın ağlamasını eleştiren Kılıçdaroğlu'na gönderme yapılması dikkat çekti
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 00:59
YORUM EKLE

banner325